Авторські статтіТехно

Електромобілі зможуть заряджатися за п’ять хвилин

Ізраїльська компанія StoreDot розробляє технологію прискореної зарядки акумуляторів електромобілів.

Сучасний літієвий акумулятор високої потужності можна спробувати зарядити за кілька хвилин. Наприклад, акумулятори електромобіля Tesla Model S при напрузі понад 600 вольт заряджаються на 80% всього за півгодини, але при більш швидкій зарядці батарея може спалахнути.

Справа в тому, що при заряді акумулятора іони літію впроваджуються в кристалічну решітку оксиду металу, ще сильніше окислюючи його і віддаючи електрони струмознімальній клемі, а при розряді процес йде у зворотному напрямку – оксид металу частково відновлюються, звільняючи іони літія. Але якщо при цьому швидкість руху іонів в будь-яку сторону перевищить допустимий ліміт, вони занадто швидко входячи в оксид металу і зруйнують його кристалічну решітку, або занадто швидко покинуть її, що призведе до виходу з ладу електрода і руйнування батареї.

StoreDot не розкриває технічних подробиць своєї технології, зазначивши лише, що в батареї використаний катод, в якому поєднуються струмопровідні полімери та оксид літію. Полімер дозволяє прискорити рух іонів літію, а оксид металу виступає в ролі сповільнювача, що не дозволяє іонам надходити в катод занадто швидко.

Інші елементи батареї, такі як сепаратор і електроліт, також піддадуться модифікаціям. Прототип акумулятора StoreDot для електромобілів компанія обіцяє показати в наступному році.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.