Новини

Яке шампанське найкраще за якістю і ціною

ШАМПАНСЬКЕ АБО … ігристе вино?

Звичайно, що недороге ігристе вино, що продають на торгових точках з написом “шампанське” це не зовсім … шампанське. “Советское шампанское” (та ін “шампанські” – просто зареєстрований товарний знак, популярний напій в країнах колишнього СРСР). Справжнє шампанське виробляється тільки у Франції з виноматеріалу вирощеного в історичній області Шампань. Про це і про це свідчить позначення Champagne на етикетці, а також реєстраційний номер фірми у французькому реєстрі. Його вартість стартує з 300-400 грн. Таке вино ви можете знайти на сайті інтернет-магазину http://www.wine.ua/. На головній сторінці сайту ви можете переглянути Вибір місяця серед покупців та скористатися акційними пропозиціями.

ЕТИКЕТКА

Дивлячись на етикетку враховуйте виробника і бренд, по ГОСТу або ТУ воно виготовлено, враховуйте близькість підприємства до місць виробництва сировини – чим воно ближче, тим менше ймовірність купити підробку.

БОКАЛ

В ідеалі, шампанське п’ють з келихів форми “тюльпан”, її ще називають Flute (форма конуса, поступово розширюється вгору, а потім злегка звужується), в ньому аромат краще формується. Для напою простіше можна вибрати бокал- “флейту” з простим верхом – аромат виходить швидше, але це помітять тільки профі. До речі, чим “гостріше” низ келиха, тим жвавіше в ньому буде утворюватися піна. Для шампанського не варто брати келих типу “кубок” – аромат і бульбашки випаровуються з нього зі швидкістю звуку.

Піна

У магазині струсіть пляшку і подивіться на піну: у якісному продукті вона рясна і займає весь доступний простір. Але не перестарайтеся, щоб воно не вистрілила завчасно.

ПРОБКА

Пластикова пробка свідчить тільки про те, що це не дуже дороге шампанське, але за якістю це може бути гідний продукт середнього рівня. Чим дорожче шампанське, тим вище ймовірність, що закриють його натуральної пробкою, щоб вино “дихало”. Відрізнити її можна навіть через фольгу – натуральний матеріал м’якше. Якщо ви плануєте зберігати пляшку довго, то покладіть її в трохи нахиленому вигляді, щоб натуральна пробка не пересихала.

БУЛЬБАШКИ

Вони повинні бути однакового розміру і підніматися вгору “нитками”. В хорошому продукті бульбашки виходять з келиха годинами. Якщо вони великі рідкісні і нерівномірно спливають на поверхню, то це просто спиртова шипучка. Ще один вірний спосіб перевірити якість шампанського – кинути якийсь (бажано, їстівний) предмет в келих, наприклад, шматочок шоколаду або виноградину – якщо він швидко покриється дрібними бульбашками, то ви п’єте справжній напій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України