Духовне

Як повідомляють новини України сьогодні, в столиці розпочали реставрацію найстарішого храму країни

Новини України сьогодні повідомили про початок тривалого реставраційного процесу в одному із найстаріших храмів країни. Церква Спаса на Брестові розміщена в столиці державі і відноситься до історичних та архітектурних пам’яток 11 століття. Вже понад 10 років вона потребує термінового ремонту, однак, держава не зуміла знайти кошти на її порятунок. Зберегти цінну пам’ятку для прийдешніх поколінь вирішив один із вітчизняних меценатів.

Особливість церкви

Храм, як дають зрозуміти новини України сьогодні, є по-справжньому унікальним. І цьому, в першу чергу, сприяє малярство 17 століття. Аналогічних в Україні немає. Окрім цього, на тисячолітніх стінах в 90-х роках вдалось розгледіти відтворення особливих біблійних сюжетів. На одній із частин церкви зображене явлення Христа людям після Воскресіння. Така подія, відповідно до Євангелії, відбулась на Тиверіадському морі.

Збудовано церкву Спаса було ще за часів правління Володимира Мономаха, орієнтовано в 1113 році. В селі Берестове в ті часи була княжа резиденція. Звичайно, вона не могла обійтись без власного храму.

За часи існування давньої будівлі, вона кілька разів піддавалась руйнуванню. Один із таких періодів — під час монголо-татарської навали.

Дальше, як вказують історики та керівництво Києво-Печерського заповідника, вона кілька століть була просто занедбаною. Відновити її вирішив Петро Могила. Він же ж виділив кошти на ці роботи. В знак завершення важливих для храму подій, на його стінах з’явилась іменна фреска, датована ще 1643-м роком.

Необхідна допомога

Хоча церква занесена до об’єктів Світової спадщини та знаходиться дуже близько до Києво-Печерської лаври, зараз вона, як акцентують увагу новини України сьогодні, перебуває в аварійному стані. Востаннє незначний її ремонт відбувався ще в 1991 році. В тріщини фундаменту потрапила ґрунтова вода. Це означає, що надійна основа відсутня. Якщо не розпочати відновлювальні роботи, споруда може рухнути у будь-який момент.

Розуміючи усю складність ситуації, київський меценат виділив на порятунок будівлі аж 50 мільйонів гривень. Хто ця особа, звідки у нього такі кошти новини Україні сьогодні не вказують. Також достеменно не відомо, яким саме покупцям буде доручено цю важливу місію. Однак, дирекція заповіднику задоволена отриманим фінансуванням, адже вони дають шанс храму простояти ще не одне десятиліття.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України