Технологічний цикл порошкового фарбування
Порошкове фарбування металу (автодиски, фасади, укоси, двері, облицювання, паркани) передбачає кілька етапів.
1 етап.
Професійні майстри очищають металеві поверхні готуючи до фарбування, надаючи матовості для гарної адгезії з барвником. Від якості очищення залежить довговічність порошкового напилення, а також еластичність шару фарби. Залежно від типу вироби очищення може проводитися за допомогою абразиву, сталевої щітки, піскоструйової обробки. Для видалення жирних плям використовується хімічна обробка (розчинники, луги, кислоти). Якщо виконується порошкове фарбування алюмінію, використовуються тільки знежирюючі ванночки.
2 етап.
Передпідготовка перед фарбуванням. Етап передбачає виконання нанесення суміжного шару речовини, яка захищає метал від різного роду руйнувань. Після цієї процедури зчіплюваність порошкової фарби збільшується. Для виробів, які будуть експлуатуватися на відкритому повітрі, додатково проводиться пассівірування поверхонь. Процес попереджає вторинну корозію під шаром фарби. Якщо потрібне фарбування підвісної стелі, пассівірування може не проводитися.
3 етап.
Фарбування. Порошкове фарбування проводиться в спеціальній камері за технологією електростатичного напилення. Порошок заздалегідь заряджається, а металеву деталь заземляють. За допомогою пульверизатора фарба рівномірним шаром наноситься по всій поверхні.
4 етап.
Полімеризація. На фінальній стадії пофарбований предмет поміщається в сушильну шафу з температурою до 220 градусів С, де верхній шар фарби полімеризуєтся, утворюючи захисну плівку на поверхні.
Порошкове фарбування металу зберігає фізико-хімічні властивості виробів.