Техно

Як правильно вибрати автомобільні шини

5Підбираючи нові шини, звертайте особливу увагу на відповідність їх типорозміру марці автомобіля, на особливості, пов’язані з експлуатацією в різних погодних умовах, нарешті, на якісні характеристики, допомогти зробити правильний вибір Вам допоможуть тут http://tyre-service.kz/astana/shiny -отримаєте кваліфіковану консультацію. Визначити потрібний типорозмір автомобільної шини нескладно: вся необхідна інформація обов’язково міститься в сервісній книжці. Рекомендуючи той чи інший типорозмір шини для конкретної марки автомобіля, конструктори враховують всі його технічні характеристики. Позначення типорозміру наноситься у вигляді маркування на боковину нової шини.

Що криється за цими цифрами?

Маркування типорозмірів
Наприклад, маркування може виглядати, наступним чином: 185/70 R14 86 T. Перша цифра позначає ширину профілю шини, виражену в міліметрах, а друга – висоту профілю, але вже не в міліметрах, а в процентах по відношенню до ширини. Так, в нашому прикладі неважко визначити, що при ширині профілю 185 мм його висота становить 129,5 мм (70% від 185). Висоту профілю ще називають серією. Іноді зустрічаються типорозміри, в яких серія не вказана. Це означає, що відношення висоти профілю до ширини витримано в межах 80-82%, а сама шина називається повнопрофільною. Символ R говорить про радіальну конструкцію шини, а число 14 застосовується для позначення діаметра диска, відповідного для установки даного типорозміру шини. Часто його називають радіусом шини. Наступна цифра – в нашому прикладі 82 – служить для позначення коефіцієнта вантажопідйомності, тобто вказує максимально допустимий розмір навантаження на шину. Іноді в маркуванні типорозміру зустрічається символ С. Цим знаком виробник позначає т.зв. «Посилені шини», розраховані на більший коефіцієнт навантаження. Нарешті, останній символ – Т, званий індексом швидкості, висловлює максимально допустиму швидкість, при якій шина гарантовано не втратить своїх експлуатаційних якостей. Так, для індексу швидкості Т цей показник становить 190 км / год.

Чи слід довіряти маркування «All weather»?

Труднощі можуть виникнути в тому випадку, якщо виробник вказує кілька типорозмірів, кожен з яких призначений для експлуатації в різних умовах. Перша і найбільш істотна ознака, за якою шини відрізняються один від одного – це відповідність до погодних умов, або, як часто говорять автомобілісти, різниця між «літньої» і «зимовою гумою». Дійсно, на мокрому асфальті автомобіль поводиться зовсім інакше, ніж, наприклад, на засніженому або зледенілому шосе. Тому для літнього використання краще шини зі спеціальним малюнком протектора, забезпеченим водовідвідними канавками, а для зимового – шини з більш грубим малюнком протектора і особливими шипами, до того ж виготовлені з більш м’якого матеріалу вони краще переносить низькі температури. Про ці особливості виробник автомобільних шин інформує споживача за допомогою прийнятих позначень: «Aqua» (вода), «Rain» (дощ), M + S (Mud + Snow, бруд і сніг), Winter (зима).
Чи існують універсальні шини, придатні для їзди і взимку і влітку? В принципі, існують, проте за своїми якісними характеристиками вони все-таки дуже далекі від ідеалу. Якщо ж врахувати їх високу вартість, то виявиться, що набагато практичніше мати по комплекту покришок на кожен сезон. У зв’язку з цим українському автовласникові, особливо не дуже досвідченому, корисно мати на увазі таку обставину. Якщо вам попалися на очі покришки з маркуванням «All seasons» або «All weather» (всі сезони, будь-яка погода), а коштують вони відносно недорого, це може означати лише одне: ці шини випущені в країні з м’яким кліматом, де і снігу- то не буває, отже, розраховувати на них у суворих умовах української зими з її ожеледицею та сніговими заметами краще не варто.

Шини вітчизняні та закордонні

Як і будь-який інший товар, автомобільні шини проходять сертифікацію на відповідність стандарту. Покришки імпортного виробництва, що надходять на український ринок, як правило, маркуються символом Е, який свідчить про їх відповідність європейським стандартам. Якщо на шині стоїть знак DOT, це означає, що перед вами виріб, що минув американську систему сертифікації. Що стосується шин вітчизняного виробництва, то вони зобов’язані мати сертифікат відповідності. Купуючи нову шину, не лінуйтеся вимагати у продавця пред’явлення сертифіката.

Сучасні моделі автомобільних шин випускаються з деякими удосконаленнями, яких не було раніше. Наприклад, в них використовується направлений малюнок протектора, про що повідомляє англійська напис «Rotation» (обертання) і стрілка. Виробники запевняють, що колесо, «взуте» в таку шину, у екстремальній дорожньій ситуації доведе водієві свої безперечні переваги. З тією ж метою вони рекомендують любителям швидкої їзди встановлювати шини з асиметричним малюнком протектора, забезпечені, відповідно, позначкою «Right» (правий) і «Left» (лівий). Також на шинах імпортного виробництва можна зустріти позначення TWI D, яке вказує, що виріб забезпечений індикатором зносу проектора. Сам індикатор є виступом на дні канавки протектора. Коли протектор стирається до рівня цього виступу, шину пора міняти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України