Техно

Новини України онлайн повідомили про новий вірус

Новини України онлайн повідомили про появу ще одного банківського вірусу. BankBot (а саме так він називається) здатен заразити усі мобільні пристрої, на котрих встановлено Android.

В чому небезпека?

Вперше ця небезпечна програма була зафіксована в Туреччині, але швидко розповсюдилась по всьому світу. Новини України онлайн попереджують що вірус може уразити будь-який смартфон українців. Потрапивши у пристрій Android.BankBot.211.origin фактично миттєво вимагає доступ до особливих можливостей. Відтак, хакерам стає відомою конфіденційна інформація користувача. З її допомогою можна виконувати найрізноманітніші банківські операції через мобільні додатки чи мережу.

Виявити троянця особливо складно. Як вказують представники Dr.Web, програма здатна маскуватись під виглядом абсолютно безпечних додатків (наприклад, музичного плеєру), або ж показувати несправжні вікна для входу в інтернет-банкінг, деякі магазини Google Play.

З допомогою такого вірусу хакерам вдається отримати інформацію і до будь-яких паролей, електронної пошти, соціальних сторінок.

Компанії, котрі займають розробкою антивірусних програм, вже почали ретельне вивчення цього нового небезпечного вірусу. Ймовірно, незабаром в продажі з’являться нові захисні варіанти і від BankBot.

Центр кіберзахисту

Як повідомляли нещодавно новини України онлайн, країна зазнала серйозної шкоди від нещодавно розповсюдженого вірусу Petya. Як вдалось з’ясувати під час розслідування, комп’ютери найбільших підприємств країни він уразив ще рік тому, але не завдавав шкоди, збирав необхідну інформацію та чекав свого часу. Метою злочинців стало не викрадення коштів в українців, а повна дестабілізація економічного життя країни. В результаті постраждало кілька сотень потужних підприємств і фактично третина банківських установ. Загальні збитки, завдані Petya, фахівці оцінили в 0,5% ВВП країни.

На сьогодні більшість постраждалих від вірусної атаки підприємств вже відновили свою працездатність, для багатьох із них держава зробила компенсації. Це був цінний урок, котрий дав зрозуміти, що українські айтішними серйозно відстають. Національний банк ініціює сьогодні створення окремого Центру кіберзахисту свого банку. Він даватиме можливість швидкого обміну інформацією та реагування під час кібератак. Він наслідки останніх можуть бути зовсім мінімальними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України