ЖиттяПодорожі

Як планувати подорожі

Є багато способів організувати свою відпустку. Можна діяти за певним планом, а можна і поїхати експромтом. В сучасному ритмі практично не залишається часу для відпочинку і звісно хочеться, що б все пройшло ідеально. Так з чого ж почати планувати подорож? Для початку варто визначитися, який саме вид подорожей вам підходить – вибрати між активними видами туризму (альпінізм, сплав на байдарках, пішохідний туризм та ін), більш пасивними (екскурсійний, пляжний туризм, шопінг-тури тощо) або комбінований вид відпочинку.

Якщо у вас з’являється вільний час, але невистарчає грошей на подорож, авіаквитки то можна скористатися послугою кредитування у розділі: кредит на самолет, працівники pay p.s. нададуть вам кваліфіковану консультацію.

 Так само при плануванні подорожі дуже важливо відповісти на такі питання:

– скільки грошей ви готові витратити?
– наскільки далеко ви готові виїхати?
– в якому кліматі ви хотіли б перебувати під час відпочинку?
– який готель вам підходить?

Після відповідей на ці питання ви можете звернутися в туристичну фірму, де вам допоможуть фахівці або ж підготувати все самому. Які ж етапи підготовки потрібно пройти, якщо ви вирішили планувати подорож самостійно. Зараз всі туристичні країни можуть запропонувати вам велику кількість різноманітних видів відпочинку. Для того, що б правильно зробити вибір ви можете скористатися інтернетом і дізнатися, чим ви зможете зайнятися в тій чи іншій країні і які там розцінки. Наступний етап планування подорожі – це спосіб дістатися до місця, в якому ви вирішили відпочити. Квитки слід замовляти завчасно (2-3 місяці), особливо якщо ви вирішили відпочити в курортний сезон. Це забезпечить вам впевненість в тому, що через відсутність квитків ваші плани не зруйнуються, а у випадку з авіа перельотом ще й можна отримати не погану знижку. Так само уважно вивчіть пропозиції всіх компаній-перевізників – це вам допоможе заощадити. Місця в готелі теж потрібно замовляти заздалегідь, тим більше, якщо ви вирішили планувати подорож в країну з візовим режимом. Підтвердження про бронювання номера може вам знадобитися при отриманні візи, а так само це забезпечить вам перебування саме в тому готелі і в тих умовах, які ви для себе вибрали. Якщо ваша відпустка не прив’язана до певного періоду, і ви можете планувати подорож на будь-який час року, то можна заощадити, відвідавши обрану країну в міжсезоння. У ці періоди діють великі знижки на проживання, ціни на харчування та сувеніри зазвичай знижуються, а так само вартість квитків на різні види транспорту падає. Але в цьому випадку ви повинні пам’ятати, що погодні умови в міжсезоння можуть не відповідати вашим вимогам. Тобто якщо ви вирішили позагорати під яскравим сонцем і покупатися в теплому морі в «не сезон» у вас це навряд чи вийде.
При плануванні подорожі не варто забувати про розваги. Краще всього скласти список того, що ви хотіли б відвідати і чим зайнятися. Потім дізнатися, які компанії надають ці послуги, і записати їх контакти для економії часу на місці відпочинку. На курортах дуже велика кількість організацій, що надають послуги розваги і не про всіх можна дізнатися віддалено. Вам варто вивчити ціни на які вас зацікавили розваги в інтернеті, а так само не забудьте по приїзді їх порівняти з іншими організаціями, які вам не попадалися раніше. Є ще один важливий момент. При плануванні подорожі і вибору країни не забудьте звернути увагу на специфіку. Якщо ви їдете в екзотичну країну, варто уважно вивчити її особливості. Багато туристів хочуть максимально долучитися до місцевої культури, тим самим забуваючи про власну безпеку. Пам’ятайте, що чим тепліший клімат, тим більше різних екзотичних захворювань можна підхопити. Це не означає, що не потрібно їхати, просто така поїздка вимагає додаткової підготовки:
– Слід зробити певні щеплення – в цьому вам зможе допомогти ваш терапевт.
– Будьте обережнішими у виборі страв місцевої кухні. При плануванні подорожі варто уважно вивчити, що варто пробувати, а що може завдати вам шкоди. Навіть якщо ви вирішили харчуватися самостійно, варто пам’ятати що в жаркому кліматі продукти псуватися набагато швидше.
– Вода в деяких країнах може бути небезпечною. Для пиття і особистої гігієни використовуйте тільки воду з бутлів (покупну).
– Вивчіть місцеві традиції та правила. Наприклад, в ОАЕ діє серйозна заборона на розпивання алкогольних напоїв: випивати можна лише в межах свого номера і після цього не з’являтися на людях. У Таїланді заборонено доторкатися до голови іншої людини – це розцінюється як серйозна образа і може призвести до поліції.
Отже, зробимо висновок. В детальному плануванні подорожі є наступні плюси:
– Ви отримуєте хороший відпочинок. Саме ті розваги та умови, яких бажаєте.
– Ви убезпечите себе від неприємних ситуацій і дискомфорту.
– Економія. Зробивши все заздалегідь, не доведеться переплачувати за квитки або номер у готелі.
Так само є і мінуси:
– Витрачається велика кількість часу та зусиль на вивчення всіх тонкощів.
– Навіть самий продуманий план має похибки.
Це були основні рекомендації щодо планування подорожі. Приємного відпочинку!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України