Новини

Як підібрати скатертину на стіл

Будь-яка сервірування починається зі скатертини. Але скатертину стелиться не тільки на обідній стіл, але і на приліжковий столик, комод, тумбочки. І не тільки, коли ми приймаємо гостей будинку. Є новорічні скатертини на стіл, обідні, великодні, банкетні, весільні, чайні, святкові, повсякденні.

выбираємо скатертину для кухні
выбираємо скатертину для кухні

Щоб скатертина не вносила дисонанс в інтер’єр і не сперечалася” з посудом, потрібно підібрати матеріал, розмір, форму, колір, орнамент. Як це робити, розглянемо в цій статті. А придбати скатертину ви можете на сторінках інтернет-магазину Подушка в розділі “Красивая скатерть на стол“. Перед придбанням зверніться за консультацією до продавця магазину.

Крок 1. Форма скатертини

Для кожного типу столу потрібна своя скатертину.

Так, на прямокутний стіл стелять тільки прямокутну скатертину. Причому за правилами сервірування, скатертина повинна звисати з боків рівномірно на 20-30 см, а кути її спускатися строго уздовж ніжок столу.

Останнім часом модно стало накривати стіл поверх скатертини нешироким відрізу тканини – раннери.

Для квадратних столів підійде тільки квадратна скатертину. Раннер на такому столі зазвичай не використовують, але можна перпендикулярно постелити квадратну скатертину контрастного відтінку меншого розміру.

А ось скатертину на круглий стіл може бути круглої, квадратної. Головне, щоб вона рівномірно звисала зі столу м’якою драпіруванням. По-святковому виглядає стіл, покритий круглої скатертиною, поверх якої лежить ще й квадратна, але меншого розміру.

На овальний стіл, як і на круглий, теж можна постелити і овальну скатертина та прямокутну.

Крок 2. Правильний розмір скатертини

Ви ж не міняєте стіл кожен місяць чи півроку. Тому для нього можна підібрати різні скатертини на всі випадки життя. Ось тільки з розміром вгадати.

Заміряємо рулеткою довжину і ширину стільниці.

Не забуваємо про звисаючі краї або звис, як його ще називають. Це ще з 20-30 см з кожної сторони. Разом плюс 40-60 див.

Отримуємо розмір ідеальної скатертини.

З готовими мірками йдемо в магазин.

Практичний приклад. Розмір столу 80 см на 150 див. Скатертину знадобиться 120 см на 190 см або 140 см на 210 см Якщо ви шиєте скатертину самі, не забудьте про припуски. Для круглого столу діаметром 1 метр потрібна скатертина в діаметрі не менше 140 см і не більше 160 див. Не буде порушенням, якщо на круглому столі скатертину звисає до підлоги. Тим більше якщо зверху її покриває скатертину квадратна.

Крок 3. З чого зроблена скатертину

Скатертини виготовляються з різних матеріалів, і кожен з них доречний для певного випадку.

Для будинку на кожен день можна придбати за бюджетні скатертини з поліестеру або більш дорогі з сумішевих тканин. Такі скатертини легко відпираються і швидко висихають. А додавання синтетичних волокон позбавляє господиню від праски таких скатертин.

На дачі можна постелити і клейончасту скатертину, благо забарвлень і розмірів відповідних повно. Ці скатертини довго служать, їх не потрібно прати, а досить протерти мокрою губкою. Єдиний мінус – вони плавляться від високої температури, тому гарячі страви, чайник, марміт потрібно ставити на підставку.

Будинки на свято на стіл стелять або скатертину з бавовни з додаванням поліестеру, або з натуральних тканин (бавовна, льон). Унікальні жакардові скатертини. У них красива і лицьова сторона, і виворітна. Тому стелити модно під настрій будь-якою стороною. Бавовняні скатертини при пранні трохи “сідають”, тому при покупці враховуйте цей нюанс і вибирайте модель трохи більше (на 5-10 см). Кожен день використовувати бавовняні скатертини не практично, оскільки часті прання зношують їх.

Є ще скатертини з бавовняної тканини з тефлоновим або акриловим покриттям. Вони водонепроникні, термостійкі і успішно протистоять плям. Але, незважаючи на очевидні переваги подібних скатертин, часто використовувати їх не рекомендується. Акрилове або тефлонове покриття руйнується і осипається, скатертина втрачає свій привабливий вигляд.

В ресторанах звичайно використовують бавовняні скатертини, на фото ви можете це побачити.

Лляні скатертини красиві, довговічні й вишукані. Часто вони прикрашені гипюровым мереживом або ніжною вишивкою. Але скатертину швидко мнеться, прасується тільки у вологому стані. А жирні плями важко відпираються навіть з потужним засобом для виведення плям.

Шовковими скатертинами звичайно застеляють тумбочки, комоди. А раніше наші бабусі там використовували м’які плюшеві накидки з помпонами по краю. Але в особливих випадках можна прикрасити і обідній стіл. До того ж шовкові скатертини – відмінний подарунок для господині.

Останнім часом стали неймовірно популярними в’язані гачком скатертини. Якщо ви вмієте творити руками такі речі, зв’яжіть скатертину і прикрасьте її стіл.

Крок 4. Забарвлення скатертини

Колір скатертини відіграє далеко не останню за важливістю роль при її виборі. Часто ми купуємо скатертину білого, кремового, бежевого, золотистого відтінку. І це правильно. Нейтральна пастельна гама буде доречна при якому торжестві або просто сімейному обіді.

Кольорові скатертини можна використовувати від випадку до випадку, накривати стіл до приходу гостей. Кольором можна скорегувати обстановку за столом і апетит гостей.

Зелений колір діє заспокійливо не тільки на нервову систему, але і на апетит. Так що якщо хочете швидко насититися, накрийте стіл скатертиною зелених відтінків. Якщо за столом збирається люди з різним світоглядом, дебати, швидше за все, не розгоряться.
Точно також діє синій колір і його відтінки.

Якщо ж наготовлено багато і все це треба з’їсти, а завдання господині полягає ще й у створенні за вечерею теплою, довірчої атмосфери, знадобиться скатертину жовтого, оранжевого або червоного кольору і їх відтінків. Всі гості підуть додому ситими і задоволеними.

Білосніжні скатертини приберігають для найбільш урочистих заходів.

Найбільш часто використовуються однотонні скатертини. Вони універсальні, так і доглядати за ними простіше. Вироби з принтами, малюнками більше підійдуть для дач або дружнього чаювання, для солодкого столу. У ресторанах скатертини з малюнками рідкість, хіба що інтер’єр того вимагає.

Різновиди столового текстилю

Крім скатертин на столі в ресторані можна зустріти довгу тканинну доріжку і серветки під кожною тарілкою які ви можете придбати на сайті Подушка http://podushka.com.ua/.

Довга доріжка носить назву скатертину-повзунок або раннер. Шиється вона з контрастної тканини і ширина її становить половину не більше ширини стільниці. Довжина ж трохи коротше скатертини. Тканина раннери і тканина скатертини зазвичай збігається.

Стелять раннер або просто на стіл або поверх скатертини. Крім декоративної функції він ще і практичний – краплі з страв потрапляють на раннер, а не скатертину.

Якщо раннер використовується без скатертини. Під кожну тарілку кладеться текстильна серветка. Втім, не буде помилкою стелити серветки, якщо скатертина є.

У доповненні до скатертини зазвичай йде набір серветок з тієї ж тканини. Це і декоративний аксесуар, і практичне виріб. У хороших ресторанах паперових серветок немає, для рук та обличчя передбачені саме тканинні серветки. А в домашніх умовах вони, звичайно, служать прикрасою столу.

Навряд чи коли-небудь люди перестануть користуватися скатертинами, раннери і серветками. Адже з ними обідня або вечірня трапеза перетворюється на ритуал, стає сімейно традицією. Так нехай стіл буде накритий за всіма правилами, починаючи скатертиною і закінчуючи вазою з квітами або фруктами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України