Італійська паста сприяє схудненню

Італійські вчені з Середземноморського неврологічного інституту встановили, що італійці, які споживають в їжу багато пасти – так називаються італійські макаронні вироби, мають кращі співвідношення талії і стегон, а також рідше страждають зайвою вагою. Результати своєї роботи вони опубліковали в журналі Nutrition and Diabetes.

Обстеживши 23 000 італійців, вчені прийшли до висновку, що серед тих, хто часто вживає пасту проблем із зайвою вагою куди менші, ніж серед людей з іншими кулінарними вподобаннями.

У дослідженні використовувалися результати тривалих спостережень і опитувань 14 400 італійців старше 35 років і 8700 – до 18 років. Як виявилося, для всіх статевовікових груп споживання страв з пасти не веде до погіршення індексу маси тіла, на відміну від представників тієї ж групи, які не вживали макаронів. Навпаки, в ряді випадків (особливо серед жінок) і індекс маси тіла, і співвідношення обхвату стегон до обхвату талії були кращі саме в тих, хто вживав в їжу багато пасти.

Слід зазначити, що результати нової роботи не можна автоматично переносити на досвід інших країн. По-перше, в дослідженні використовувалися дані стосовно італійців – людей з традиційною середземноморською дієтою з її високим вмістом овочів, фруктів, морепродуктів і нерафінованої оливкової олії. В їхньому харчуванні макарони всіх видів становлять лише один з компонентів. До того ж, паста – це макаронні вироби, виготовлені з твердих сортів пшениці, на відміну, наприклад, від наших макарон.

Крім того, за межами Італії поїдання макаронів, як правило, відбувається у відриві від інших елементів середземноморської дієти. Крім того, в ряді країн зерно, що йде на макарони, може бути іншої якості, ніж в самій Італії. Це означає, що і ефект від вживання не італійських макаронних виробів може істотно відрізнятися від зафіксованого в цьому дослідженні.

Італійські вчені з Середземноморського неврологічного інституту встановили, що італійці, які споживають в їжу багато пасти – так називаються італійські макаронні вироби, мають кращі співвідношення талії і стегон, а також рідше страждають зайвою вагою. Результати своєї роботи вони опублікували в журналі Nutrition and Diabetes.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh