Авторські статті

Історик: історія про британського журналіста який висвітлював голодомор показує – «недрогенькі» у світі вже давно

Як інформує наш сайт, історик і журналіст Павло Бондаренко пише на своїй сторінці в Facebook, 29 березня 1933 року британський журналіст Гарет Джонс опублікував репортаж про Голодомор в Україні – знаменитий прес-реліз, який був надрукований багатьма газетами, зокрема «New York Evening Post» і «Манчестер Гардіан». Відразу після виходу репортажу в світ журналіста тут же почали «труїти». Проти нього виступив сам Бернард Шоу, який перед цим їздив в СРСР, їв ікру в «Інтуристі», їздив на екскурсії, бенкетував з комуністичними бонзами, впиваючись вірменськими коньячками і ніякого Голодомору не помітив.

Бондаренко зазначає, проти Джонса виступив голова московського бюро газети «Нью-Йорк Таймс», лауреат Пулітцерівської премії Уолтер Дюранті і американський кореспондент «Юнайтед Прес» Юджин Лайонс. Причому обидва вони знали, що Гарет Джонс прав, але звинуватити Джонса у брехні їх умовив заступник завідувача відділу преси та інформації Народного Комісаріату закордонних справ Костянтин Уманський, який за принципом «ти мені – я тобі» оголосив, що ті, хто підтримає журналіста не отримають акредитацію для висвітлення судового процесу по «Справі МЕТРО-вк». І вони погодилися, тим більше, що халявна московська горілка і балики були такі смачні. Лайонс пізніше зізнався, що його більшовики купили.

За словами історика, ця історія дуже корисна для нас усіх сьогодні. Ми повинні знати, чого вартують знамениті «журналістські стандарти». Тому пізніше, під час Другої світової, журналістам США і Великобританії було заборонено писати про Голокост, і вони слухняно ту неофіційну заборону виконували. І сьогодні теж практично нічого не змінилося. «Недрогенькі – це не українське породження». Таких у світі переважна більшість, а таких, як Гарет Джонс – одиниці, і вони довго не живуть», – написав Павло Бондаренко. Він додає, Джонс не прожив довго. Гарет Джонс був викрадений радянськими спецслужбами в кінці липня 1935 року під час подорожі Монголією і застрелений 12 серпня напередодні свого тридцятого дня народження. Лайонс дожив до 86 років, Дюранті – до 71 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України