Історія Джека-ліхтаря (Jack-o-lantern), символу Halloween – якщо потрібно розповісти дітям або дізнатися самому

Давним давно в Ірландії жив п’яничка, брехун і знатний скнара по імені Джек. Одного разу, він зустрівся в барі з самим Дияволом, який прийшов забрати його душу. Джек запропонував свою душу в обмін на останній кухоль пива, і переконав Диявола перетворитися в монету, якоюзбирався розплатитися за випивку. Диявол погодився і тут же перетворився на шість пенсів. Джек швиденько засунув їх у свій гаманець, в якому лежав срібний хрестик і Диявол не зміг вибратися назад. Джек не випускав Диявола доти, поки той не пообіцяв йому, що не претендуватиме на його душу протягом десяти років. Диявол погодився і дотримав слова.

Через десять років він повернувся за Джеком і зустрів його на дорозі. Диявол знову захотів забрати душу Джека. Джек погодився, але перед цим попросив Диявола зірвати йому стигле яблуко з верхівки дерева. Коли Диявол піднявся на вершину, Джек вийняв ніж і висік хрест на стовбурі дерева, і Диявол не зміг спуститися назад. Джек змусив його пообіцяти, що він більше ніколи не прийде за ним. Диявол погодився і Джек допоміг йому спуститися.

Рік по тому Джек помер. Рай не прийняв його, оскільки він вів розгульне життя, багато пив, був скупою і брехливою людиною. Тоді Джек спустився в пекло, але Диявол відмовив йому, адже він обіцяв Джеку, що ніколи не візьме його душу. І сказав йому йти, звідки прийшов. Але шлях назад був дуже темним і холодним. І Джек попросив Диявола дати йому світло, щоб знайти дорогу назад. Диявол кинув йому палаюче вугіллячко прямо з полум’я пекла.

Щоб дорогу було краще видно і сильний вітер не задув вогник, Джек поклав його всередину ріпи, яку він їв. З тих пір Джек був приречений на поневіряння з ліхтарем в руках. Джек-ліхтар став відомий, як символ проклятої душі.

Вираз “Джек-ліхтар” з’явилося у пресі в 1750 році. У ті часи люди вірили, що духи і привиди покидали свої могили напередодні Хеллоуїна і шукали тепла в своїх колишніх будинках. Жителі, боячись, що душі колишніх господарів відвідають їхній будинок, одягалися в костюми, щоб налякати привидів і прогнати їх геть. Вони залишали їжу і інші частування біля дверей, щоб догодити духам, думаючи, що тоді вони не будуть знищувати їхній будинок і врожай, а тихенько підуть.

Вони очищали ріпу від нутрощів, малювали або робили розрізи у вигляді очей, носа, рота, ставили всередину свічки, сподіваючись, що образ проклятої душі віджене привидів від їхніх будинків. Страшний голод через неврожай картоплі в Ірландії змусив 700 000 чоловік іммігрувати в Америку. Люди привезли з собою і свої традиції: свято Хеллоуїн і символ проклятої душі Джека-ліхтаря. Але так як в Америці ріпи було дуже мало, то вони замінили її гарбузом.

Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh