Дослідження: навіть невелика доза аспірину знижує ризик смерті від COVID-19

Навіть невелика доза аспірину може знизити ймовірність смерті і госпіталізації при коронавірус. Він також може надавати захисну дію на легені і знизити ймовірність використання при лікуванні апарату ШВЛ

Такої думки дійшли вчені Університету Джорджа Вашингтона в США.

Дослідники з’ясували, що застосування аспірину на 44% знижує необхідність ШВЛ, на 43% – ймовірність госпіталізації в реанімацію, і на 47% – смертність від коронавіруса. Остаточні результати, що вказують на захисну дію аспірину на легені були опубліковані в журналі Anesthesia & Analgesia. У дослідженні брали участь більше 400 пацієнтів, госпіталізованих з березня по липень 2020 року.

«Коли ми дізналися про зв’язок між тромбами і COVID-19, ми зрозуміли, що аспірин, який використовується для запобігання інсульту і серцевих нападів, може бути корисний для хворих коронавірусом. Дослідження виявило зв’язок навіть між низькими дозами аспірину і зниженням тяжкості перебігу COVID-19, а також летальними наслідками », – розповів учений університету Джонатан Чоу.

«Аспірин недорогий і доступний. Мільйони людей вже використовують його для лікування інших захворювань », – сказав Чоу. «Виявлення зв’язку з цим – величезна перемога для тих, хто хоче знизити ризик наслідків COVID-19».

Попередні результати були вперше опубліковані восени 2020 року. З тих пір інші дослідження підтвердили вплив аспірину як на запобігання інфекції, так і на зниження ризику важкої форми COVID-19 і смерті. Чоу сподівається, що це дослідження призведе до додаткових досліджень причинно-наслідкового зв’язку між аспірином і зменшенням пошкодження легенів у пацієнтів з COVID-19.

Раніше британські вчені з’ясували, що протікання коронавіруса може відрізнятися в залежності від приналежності до етнічної групи

Вихідці з Азії в 1,54 рази частіше, а темношкірі пацієнти в 1,8 разів частіше, в порівнянні з білошкірими, надходили у відділення інтенсивної терапії. Імовірність смерті у людей азіатського походження була в 1,49 рази вище, ніж у пацієнтів зі світлим кольором шкіри. У чорношкірих в 1,3 рази вище. Імовірність використання ШВЛ у вихідців з Азії та темношкірих пацієнтів також була вище на 50-80%. Серед вивчених випадків було 538 хворих з Азії, 340 чорношкірих і 707 білих людей. До 30 дня хвороби померло 511 пацієнтів, що склало 29% від загального числа.

По матеріалам: https://www.eurekalert.org/

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh