Навіть невелика доза аспірину може знизити ймовірність смерті і госпіталізації при коронавірус. Він також може надавати захисну дію на легені і знизити ймовірність використання при лікуванні апарату ШВЛ
Такої думки дійшли вчені Університету Джорджа Вашингтона в США.
Дослідники з’ясували, що застосування аспірину на 44% знижує необхідність ШВЛ, на 43% – ймовірність госпіталізації в реанімацію, і на 47% – смертність від коронавіруса. Остаточні результати, що вказують на захисну дію аспірину на легені були опубліковані в журналі Anesthesia & Analgesia. У дослідженні брали участь більше 400 пацієнтів, госпіталізованих з березня по липень 2020 року.
«Коли ми дізналися про зв’язок між тромбами і COVID-19, ми зрозуміли, що аспірин, який використовується для запобігання інсульту і серцевих нападів, може бути корисний для хворих коронавірусом. Дослідження виявило зв’язок навіть між низькими дозами аспірину і зниженням тяжкості перебігу COVID-19, а також летальними наслідками », – розповів учений університету Джонатан Чоу.
«Аспірин недорогий і доступний. Мільйони людей вже використовують його для лікування інших захворювань », – сказав Чоу. «Виявлення зв’язку з цим – величезна перемога для тих, хто хоче знизити ризик наслідків COVID-19».
Попередні результати були вперше опубліковані восени 2020 року. З тих пір інші дослідження підтвердили вплив аспірину як на запобігання інфекції, так і на зниження ризику важкої форми COVID-19 і смерті. Чоу сподівається, що це дослідження призведе до додаткових досліджень причинно-наслідкового зв’язку між аспірином і зменшенням пошкодження легенів у пацієнтів з COVID-19.
Раніше британські вчені з’ясували, що протікання коронавіруса може відрізнятися в залежності від приналежності до етнічної групи
Вихідці з Азії в 1,54 рази частіше, а темношкірі пацієнти в 1,8 разів частіше, в порівнянні з білошкірими, надходили у відділення інтенсивної терапії. Імовірність смерті у людей азіатського походження була в 1,49 рази вище, ніж у пацієнтів зі світлим кольором шкіри. У чорношкірих в 1,3 рази вище. Імовірність використання ШВЛ у вихідців з Азії та темношкірих пацієнтів також була вище на 50-80%. Серед вивчених випадків було 538 хворих з Азії, 340 чорношкірих і 707 білих людей. До 30 дня хвороби померло 511 пацієнтів, що склало 29% від загального числа.
По матеріалам: https://www.eurekalert.org/