Українці в Чехії

Іноземок з коронавірусом не взяли в празьку лікарню і відправили на таксі в іншу

Американка і її подруга з Еквадору, які зараз знаходяться в празькій лікарні “На Буловце” з коронавирусною інфекцією, тиждень тому зверталися в Травматологічну лікарню Брно з проханням пройти тест на зараження. Однак, за словами заступника голови охорони здоров’я Пєтра Гладика, тамтешній персонал недооцінив ситуацію і відправив дівчат в іншу лікарню на таксі.

Іноземки звернулися в медустанову близько трьох годин ночі, розповівши лікарям, що прилетіли з Італії і можливо заражені коронавірусом. У відповідь медики направили дівчат в інфекційне відділення Університетської лікарні, куди вони так і не потрапили.

За словами Гладика, залишити у себе пацієнток лікарня не могла, оскільки не має ні інфекційних обладнанням, ні фахівцями в даній області. Однак її співробітники повинні були вчинити розумно, ізолювати дівчат і транспортувати їх на медичному автомобілі, щоб не наражати на небезпеку таксиста та інших городян.

Директор лікарні Зденек Буштик заявив, що ніяких записів про прийняття зазначених пацієнток не є, і що огляд проведений не був. Він уточнив, що навіть не знає особистостей іноземок.

«Три англомовних жінки прийшли у відділення швидкої допомоги в 3 години ночі. Медсестра, яка не говорити по-англійськи, розмовляла з ними в коридорі, де в тій годину не було пацієнтів. Вона зателефонувала лікаря, який поспілкувався з дівчатами з допомогою перекладача на мобільному телефоні», — розповів Буштик

Далі іноземки поцікавилися можливістю тесту на коронавірус, не виявляючи при цьому явних клінічних ознак будь-якого захворювання. Їм пояснили, що таке обстеження не проводитися на місці, і, в разі необхідності, їх відправлять в іншу лікарню.

Після цього діалогу лікар і медсестра вирушили за захисним спорядженням, а «коли через деякий час медсестра повернулася в коридор, там вже нікого не було», — закінчивши розповідь Буштик.

Вероніка Овесна з епідеміологічного відділення крайової санітарної станції підтвердила, що дівчата покинули лікарню самовільно, хоча лікарі і попросили почекати.

«Згідно з нашою інформацією, вони хотіли пройти скринінг на коронавірус, але пішли, перш ніж лікарі змогли зробити правильні дії. Ця лікарня не проводити таких обстежень, але медики повинні були дати їм захисне спорядження, ізолювати їх, викликати швидку допомогу для інфекційних пацієнтів і відвезти пацієнток в інфекційне відділення. Однак, в тій момент, коли персонал пішов за захисним спорядженням, обидві іноземки покинули лікарню», — пояснила Овесна.

Незабаром Травматологичній лікарні підберуть нового директора. За словами міських радників, у них і до цього були претензії до Буштику, але ситуація з іноземками стала останньою краплею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України