Новини з Австрії

Історична знахідка: місто Відень на 1000 років старше

Історики стверджують, що Відень отримав статус міста не в 1221 році, як передбачалося раніше, а близько 1000 років до цього. Відповідний документ, що підтверджує це – нещодавно розшифрований

Це досить непримітний шматок металу, який є свідченням того, що передмістя римського військового табору Віндобона вже тоді мав статус «муніципалітет». «Це переписує історія міста», — сказав Міхаель Людвіг на прес-конференції в Römermuseum у вівторок.

Бронзовий фрагмент зовсім не новий: шмат бронзової дошки був знайдений у 1913 році під час розкопу біля двору біля південної стіни в колишньому легіонерському таборі Віндобона. Однак з усього 41 символи тільки слова «edicta» і «Galba» змогли бути точно розшифровані, які дозволили зробити висновок про те, що це був указ імператора Гальби, правлячого з 68 по 69 роки, але його зміст не був зрозумілим. Потім цей фрагмент зберігався, як і майже 150 000 інших археологічних об’єктів Віденського музею.

В ході роботи над своєю дисертації історик, вчитель історії та латині Ніклас Рафецедер виявив паралелі між знахідкою і пластинами римського міського права першого століття, виявленого в Андалусії в 1986 році. Таким чином, він зміг довести, що бронзова табличка із запасників Віденського музею є фрагментом римської міської правової грамоти. Міський закон, ймовірно, відноситься не до місця легіону Віндобона, а до цивільного або табірному передмістю у сучасному районі Ландштрассе, де жили сім’ї солдатів або ремісників. Між 120 і 250 роками він, імовірно, мав статус «муніципалітет».

Але при цьому, Відень — не найстаріше місто Австрії. У старого табору в Карнунтумі, безумовно, теж був «муніципалітет», сказав Рафецедер. Однак ні один його фрагмент не зберігся. А Енс (Верхня Австрія) отримав права міста раніше Відня в 1212 р.

Історична для Відня знахідка буде експонуватися в Римському музеї на Hohen Markt з 6 березня.

Фото::screenshot

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України