Історична знахідка: місто Відень на 1000 років старше

Історики стверджують, що Відень отримав статус міста не в 1221 році, як передбачалося раніше, а близько 1000 років до цього. Відповідний документ, що підтверджує це – нещодавно розшифрований

Це досить непримітний шматок металу, який є свідченням того, що передмістя римського військового табору Віндобона вже тоді мав статус «муніципалітет». «Це переписує історія міста», — сказав Міхаель Людвіг на прес-конференції в Römermuseum у вівторок.

Бронзовий фрагмент зовсім не новий: шмат бронзової дошки був знайдений у 1913 році під час розкопу біля двору біля південної стіни в колишньому легіонерському таборі Віндобона. Однак з усього 41 символи тільки слова «edicta» і «Galba» змогли бути точно розшифровані, які дозволили зробити висновок про те, що це був указ імператора Гальби, правлячого з 68 по 69 роки, але його зміст не був зрозумілим. Потім цей фрагмент зберігався, як і майже 150 000 інших археологічних об’єктів Віденського музею.

В ході роботи над своєю дисертації історик, вчитель історії та латині Ніклас Рафецедер виявив паралелі між знахідкою і пластинами римського міського права першого століття, виявленого в Андалусії в 1986 році. Таким чином, він зміг довести, що бронзова табличка із запасників Віденського музею є фрагментом римської міської правової грамоти. Міський закон, ймовірно, відноситься не до місця легіону Віндобона, а до цивільного або табірному передмістю у сучасному районі Ландштрассе, де жили сім’ї солдатів або ремісників. Між 120 і 250 роками він, імовірно, мав статус «муніципалітет».

Але при цьому, Відень — не найстаріше місто Австрії. У старого табору в Карнунтумі, безумовно, теж був «муніципалітет», сказав Рафецедер. Однак ні один його фрагмент не зберігся. А Енс (Верхня Австрія) отримав права міста раніше Відня в 1212 р.

Історична для Відня знахідка буде експонуватися в Римському музеї на Hohen Markt з 6 березня.

Фото::screenshot

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh