Інженери і програмісти з пекінської компанії Baidu створили спеціальну систему, яка працює на штучному інтелекті. Унікальна вона тим, що може говорити людським голосом, копіюючи з точністю всі його характеристики.
Нова технологія називається Deep. Вона здатна до самонавчання за допомогою нейромереж. Тобто програма вивчає різні аудіозаписи з людською мовою. Вона настільки унікальна, що може навіть обдурити систему розпізнавання голосу, вивчивши всього 10 п’ятисекундних записів з ним.
Deep Voice може імітувати тембр голосу та інтонації. Це робить відтворні звуки дуже реалістичними. Застосувати цю технологію можна у всіх видах сучасної електронної техніки. Це і персональні цифрові помічники, і сервіси синхронного перекладу, озвучка аудіокниг, фільмів, ігор і так далі. Але найважливіше, що Deep Voice зможе полегшити життя тим, хто втратив можливість говорити. Також самотні люди можуть поспілкуватися зі своїми рідними, яких вони коли-то втратили або тимчасово не можуть з ними зв’язатися.
Автор розробки Лео Зу заявив, що DeepVoice – це просто прорив. Інженерам і програмістам вдалося зробити те, що ще нікому не вдавалося, тобто синтезувати живу мову з усіма акцентами, інтонаціями і вимовою.
У світі вже кілька компаній робили спроби зробити схожі на Deep Voice систему. Це корпорація Google, і канадська компанія Lyrebird. Остання вже успішно застосовується в озвучці мультимедіа, в роботі помічників і в синтезі мови для німих людей.