Інженери навчили штучний інтелект розмовляти людським голосом

Інженери і програмісти з пекінської компанії Baidu створили спеціальну систему, яка працює на штучному інтелекті. Унікальна вона тим, що може говорити людським голосом, копіюючи з точністю всі його характеристики.

Нова технологія називається Deep. Вона здатна до самонавчання за допомогою нейромереж. Тобто програма вивчає різні аудіозаписи з людською мовою. Вона настільки унікальна, що може навіть обдурити систему розпізнавання голосу, вивчивши всього 10 п’ятисекундних записів з ним.

Deep Voice може імітувати тембр голосу та інтонації. Це робить відтворні звуки дуже реалістичними. Застосувати цю технологію можна у всіх видах сучасної електронної техніки. Це і персональні цифрові помічники, і сервіси синхронного перекладу, озвучка аудіокниг, фільмів, ігор і так далі. Але найважливіше, що Deep Voice зможе полегшити життя тим, хто втратив можливість говорити. Також самотні люди можуть поспілкуватися зі своїми рідними, яких вони коли-то втратили або тимчасово не можуть з ними зв’язатися.

Автор розробки Лео Зу заявив, що DeepVoice – це просто прорив. Інженерам і програмістам вдалося зробити те, що ще нікому не вдавалося, тобто синтезувати живу мову з усіма акцентами, інтонаціями і вимовою.

У світі вже кілька компаній робили спроби зробити схожі на Deep Voice систему. Це корпорація Google, і канадська компанія Lyrebird. Остання вже успішно застосовується в озвучці мультимедіа, в роботі помічників і в синтезі мови для німих людей.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh