Новини

Інгалятор: Який вид обрати та як правильно використовувати?

У багатьох людей слово «інгаляція» асоціюється із тим дивним процесом з дитинства, коли батьки відварювали картоплю і заставляли їх дихати парою, накривши голову рушником. Звичайно ж інгаляції популярні і на сьогоднішній день, проте з`явилось безліч прототипів їх проведення. В сучасному світі використовується спеціальний пристрій – інгалятор, або ж небулайзер. Він є надзвичайно простий у використанні та не вимагає зайвих зусиль – пристрій робить все за вас, достатньо лише наповнити небулайзерну камеру ліками та увімкнути прилад.

Види інгаляторів

Що робити у ситуації, коли ви надумали придбати небулайзер, проте не знаєте який краще обрати? Варто ознайомитись із повним переліком різновидів даного пристрою та обрати той, що підійде саме для Вас:

  • Компресорний

Мабуть найпопулярніший вид інгаляторів на сьогодні. Пристрій суміжний із широким спектром лікарських засобів. Більшість моделей дають можливість користувачу регулювати розмір частинок, за рахунок чого інгалятор буде впливати саме на необхідну ділянку дихальних шляхів. Підійде для використання як дорослим, так і дітям, адже часто в комплектацію входять спеціальні дитячі маски. Існують навіть суто дитячі моделі компресорних інгаляторів у спеціальному дизайні, щоб малюки легко та із задоволенням проходили курс інгаляції.

  • Інгалятор з МЕШ-технологією

Цей різновид пристроїв для інгаляцій має безліч переваг. По-перше, він є дуже компактний, тому його легко можна взяти із собою в дорогу. По-друге, він дозволяє здійснювати процедуру в будь-якому положенні, навіть лежачи, що не скажеш про попередній підвид. Інгалятори МЕШ мають надзвичайно низький рівень шуму. Інгаляція проходить швидко та тихо. За рахунок своїх характеристик цей пристрій є дуже зручний для лікування діток, але мабуть і найдорожчий серед представлених на ринку.

  • Ультразвуковий

Зазвичай ультразвукові інгалятори використовуються в лікарнях у межах стаціонарного лікування захворювань дихальних шляхів. Їх вартість є значно дорожча ніж у попередньо згаданих видів. Особливістю ультразвукового інгалятора є збільшений резервуар для ліків, що дає можливість утворювати висококонцентровані частини аерозолю, що потрапляють у найвіддаленіші ділянки бронхіального дерева. Проте є певні обмеження щодо суміжності із лікарськими засобами. Наприклад, категорично не допускається робота інгалятора з антибіотиками, муколіотиками та гормональними препаратами.

У яких випадках варто використовувати інгалятор?

Небулайзер – це пристрій широкого спектру дії. Перш за все, його можна використовувати при симптомах застуди, таких як кашель та нежить. Також інгалятор використовується для лікування алергічних реакцій. Якщо у Вас присутні сезонні алергії – у Ваші аптечці точно має бути прилад для інгаляцій.

Небулайзер славиться ще й тим, що може здійснювати профілактичну та лікувальну дію при захворюваннях дихальних шляхів, таких як астма, гайморит та кістозний фібріоз.

Протипоказання для використання інгаляторів. У яких випадках категорично заборонено робити інгаляції?

Хоч інгаляція є безпечним способом лікування та все ж важливо проконсультуватись із лікарем перед початком курсу процедур. Іноді інгаляції можуть піти не на користь. Існує певний перелік протипоказань:

  • Індивідуальна непереносимість лікарського препарату
  • Бронхіальна астма з часто повторювальними і важкими приступами
  • Вестибулярні розлади
  • Легенева кровотеча і кровохаркання
  • Атрофічний риніт
  • Ішемічна хвороба серця
  • Тубоотит
  • Захворювання внутрішнього вуха

Де ж взяти цей чудо-пристрій?

Сьогодні придбати небулайзер не є проблемою. Їх можна знайти практично в будь-якій аптеці чи в спеціалізованих магазинах із медтехнікою. Найбільш зручним та сучасним способом є покупки у Інтернет-магазинах. Адже, за таких умов, можна обрати та замовити товар не встаючи з зручного, теплого ліжечка та отримати доставку прямо до себе додому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України