Право

В Україні хочуть штрафувати за китайські ліхтарики – вогнеборців хочуть наділити повноваженнями для складання адмінпротоколів

В Україні хочуть заборонити громадянам запускати у небо будь-які пристрої із відкритим вогнем. Мова йдеться про «небесні» ліхтарики, які виробляються в Китаї.

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про штрафи.

За запуск ліхтарика, де є відкритий вогонь, передбачено штраф від 1530 грн до 4590 грн для фізосіб та від 4590 грн до 15,3 тис грн для посадових осіб.

Якщо ж запуск небесного ліхтарика спричинив пожежу, покарання посилять. Для громадян він коливатиметься в межах від 4590 до 15300 грн, а для посадових осіб — від 10710 грн до 30,6 тис грн.

Зазвичай українці запускають такі ліхтарики із пальником на свята, масові заходи, флешмоби.

За пропозицією урядовців, будуть внесені відповідні зміни до вітчизняного Адміністративного кодексу. Це стосується відповідальності громадян за допущені порушення у сфері пожежної безпеки.

Уряд вважає за потрібне наділити вогнеборців повноваженнями для складання адмінпротоколів щодо знищення сухої трави. Крім того, громадяни будуть нести адмінвідповідальність за те, що використовуватимуть пристрої на зразок повітряних куль біля лісових масивів, пасовищ,  інших ділянок з різною природною рослинністю. Каратимуть порушників, якщо вони такі дії здійснюватимуть біля заповідників та  об’єктів з підвищеною небезпекою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України