Життя

Йдіть від токсичних людей, включаючи токсичних родичів

Це може бути найважче рішення у вашому житті. І в той же час саме звільняє.

Уходите от токсичных людей, включая токсичных родственников

Рішення не йти на контакт з членом сім’ї – глибоко особисте.

Для деяких з нас зцілення материнської рани можливе тільки в контакті з матір’ю. У цьому сценарії зцілення створює нове, більш глибоке з’єднання між матір’ю і дочкою, – та це нескінченно прекрасно. Я бачила, як це відбувається, і це справді надихає.

Але для деяких з нас неможливо зцілитися, залишаючись в контакті з матір’ю.

Відсторонення від члена сім’ї все ще вважається табу, особливо якщо мова йде про матір. Іноді досить невеликої дистанції і короткострокового відсторонення. В інших випадках відсторонення може бути постійним. Потрібно неймовірна сила і мужність, щоб пройти через це.

Що може призвести до усунення?

Є багато причин, з яких люди приймають таке рішення. Але коріння його – в усвідомленні того, що дисфункціональна поведінка вашої матері варто вам вашого емоційного і ментального рівноваги, і ви вже просто не в змозі платити цю ціну.

Я вірю, що таке рішення не приймається з легковажності або бравади. Найчастіше до цього приходять після довгих років спроб  різними способами зберегти цей зв’язок і перевести його на більш високий рівень. У певний момент ціна стає занадто високою, і вам потрібно прийняти рішення.

Це може бути найважче рішення у вашому житті. І в той  же час саме звільняє.

Сім’я – це складна система. Коли хтось перестає грати в ній свою звичайну роль, система переживає свого роду розгерметизацію або хаос. Конфлікт може призвести до трансформації всієї системи і переходу на більш високий рівень, якщо члени сім’ї відкриті і готові до зростання і навчання. Але, на жаль, іноді готовність рости і спроба внести зміни наштовхуються на опір сім’ї. У такому випадку у людини, яка хоче рости, є вибір: залишатися в токсичному і дисфункціональному середовищі або ж піти з нездорової системи. Вибір перервати контакт найчастіше робиться, коли очевидно, що зцілення в сімейній системі неможливо.

Донька часто відіграє роль посередника, козла відпущення, зберігача секретів або опікуна емоцій. Якщо донька знаходиться на шляху до дорослішання і хоче вийти за рамки типової сімейної ролі (можливо, стаючи сильніше, формуючи кордон, відмовляючись терпіти погане поводження тощо), її рішення неминуче призводить до змін. Ступінь хаосу в результаті цього вказує, наскільки в цілому дисфункціональна ця сімейна система.

Якщо члени сім’ї відносно здорові, стабільні і відкриті, сім’я може прийти до рівноваги без особливого хаосу. Проте, якщо члени сім’ї самі глибоко травмовані і поранені, розвиток доньки може сприйматися як серйозна загроза для сімейної системи. У такому разі хаос може глибоко дестабілізувати ситуацію, і з ним дуже складно впоратися. Тут дуже важлива підтримка.

Несвідома спроба утримувати рівновагу і чинити опір змінам може призвести до нападів на доньку. Поширена і небезпечна реакція складається в «патологізаціі» доньки. Тоді причина конфлікту бачиться в якийсь патології дочки. Формується наступне послання: “Твоя нездатність продовжувати гру в сімейній системі у відведеній тобі ролі вказує на те, що з тобою щось не в порядку.” Це засноване на приниженні послання – по суті, відмова матері або іншого члена сім’ї від чесного осмислення свого власної поведінки і взяття відповідальності. Рівень психічної стабільності дочки, її сексуальна активність, її минулі помилки, все в ній може бути відкрито поставлено під питання, крім ролі матері в конфлікті.

Дивно, як яро люди проти того, щоб подивитися вглиб себе, і на що вони готові піти, щоб залишатися в запереченні, включаючи навіть відкидання своєї власної дитини. Це насправді несвідома спроба опору змінам шляхом проектування усього конфлікту або «поганості» на того, хто ініціює трансформацію сімейної системи. Зрештою, тут немає нічого особистого. Просто так відбувається, коли люди, які закривають очі на свій внутрішній стан, стикаються зі своїм витісненим болем завдяки каталізуючій новині. Наприклад, таким каталізатором може стати жінка, яка переростає переважаючу в сім’ї динаміку, що поколіннями тримала цю сімейну систему в рівновазі.

Ми не можемо врятувати своїх матерів. Ми не можемо врятувати свої сім’ї. Ми можемо врятувати тільки себе.

Вам не потрібно розуміння вашої матері (або іншого члена родини), щоб повністю зцілитися.

Усвідомлення, що мати (або сім’я) просто-напросто не здатні або не бажають розуміти вас, може розбити серце.Неважливо, як ви пояснюєте або скільки разів намагаєтеся донести свої спонукання, – це все йде в нікуди. Ви ніби розмовляєте на різних мовах. Вони можуть несвідомо блокувати розуміння вас, тому що це ставити під велику загрозу їх вкорінені переконання і цінності. Розуміння може стати причиною сейсмічного зрушення в самому фундаменті, на якому будуються їх світогляд та ідентичність. Це боляче усвідомлювати, але це допомагає створити особливу силу духу. Стає ясно, що вам потрібно задовольнитися власним розумінням собі. Основним стає ваша власна думка про себе. Ви усвідомлюєте, що з вами може бути все в порядку, навіть якщо інші вас не розуміють.

Після того, як ви йдете з контакту, ваше життя може почати поліпшуватися в усіх напрямках. Я спостерігала, як йдуть хронічні захворювання, невротичні страхи і патерни довжиною в ціле життя. Насправді, іноді буває навіть складно прийняти, наскільки приємніше стало ваше життя. Кожен новий рівень успішності, близькості, радості і волі нагадує вам, що ваша сім’я не може розділити це з вами. Саме в такі періоди ми можемо відчувати схвильованість і горе. Нічого не потрібно робити, окрім як відчувати горе, яке знаходить, і дозволяє собі рухатися далі.

Почуття смутку не означає, що ви зробили неправильний вибір. Насправді, це ознака здоров’я і зцілення.

Вкореняйтесь у світогляді, який дав вам сили піти з токсичної взаємодії. Інакше вас можуть втягнути назад через почуття провини або сорому. Дуже важливо отримати підтримку і дати собі час і простір, щоб опрацювати всі емоції, які пов’язані з цим вибором. Вкореняйтесь в тому, чому ви зробили такий вибір, і використовуйте можливість почати абсолютно новий етап свого життя.

Відсторонення – це стартовий майданчик для здобуття сили.

Можливо, ви виявите щось глибоко важливе:ви усвідомлюєте, що можете вижити, навіть коли ваша мати відкидає вас. Мало хто приходить до цього усвідомлення.Це може вивести вас на новий рівень внутрішньої волі і рішучості, ініціювати квантовий стрибок у вашому житті. Це може підстьобнути відданість істині і привнести цілісність, яка вплине на всі сфери вашого життя. Це розпалить у вас вогонь істини, який був там завжди, але тільки тепер може світити на повну силу. Ви відчуєте своє внутрішнє джерело.

Печаль, смуток і ще більше смутку приведе вас до… ВОЛІ.

Печаль може виникати при кожному переході на новий, більш високий рівень, на який ніколи не вступала ваша мати (сім’я). Це може бути печаль, що роз’їдає кістки, майже племінна і родова печаль догляду вперед без них. Але з часом стає простіше. Я вважаю, що, чим більше любляче ми дозволяємо собі сумувати, тим більше в нашому житті чудес, краси і радості. Є щось глибоко сакральне в горі, що приходить з цим вибором. Воно може відкрити нам можливість глибоко з’єднатися зі своєю істинністю і втілити її на найглибшому рівні. Потрібно знайти новий сенс цієї втрати і використовувати його, щоб удосконалити своє життя. Це ключ до довгострокового зцілення.

Ваша цілісність стає твердою опорою на все життя.

“Вам не потрібно ставати бідним, щоб допомогти бідним людям, або захворіти, щоб хворі зцілялися. Ви можете впливати тільки з позиції сили, ясності і центрування.” Абрахам

Абсолютно нормально йти від токсичних людей, включаючи токсичних родичів.

Зцілення родових травм може бути одиноким шляхом. Але в новому створеному вами просторі з’явиться і душевний зв’язок. Потреба в прихильності – це найсильніша потреба нашої людської природи. Опинитися віч-на-віч з відчуженням означає зіткнутися зі своєю глибинною більш, людяністю, і заявити про цінності свого життя. Наш найсильніший страх залишитися на самоті. Але самотність, якого страхаємося, вже присутній в ранах нашого роду. Я тут, щоб сказати вам, що ви не самотні, що з часом знайдуться душевно близькі вам люди, здатні побачити і оцінити вас справжніх.

Усунені дочки – духовні воїни.

У світі, в якому від жінок очікують мовчазності, турботи про потреби інших, у якому не визнається темна сторона материнства, досвід відчуженості може стати ініціацією переходу на новий рівень свідомості, який мало кому доступний. Простір очищається для того, щоб ви могли засяяти у всій повноті. Що ви будете робити зі світлом, що  сяє у вас?

Знедолені дочки знаходять один одного, створюючи нову лінію матерів; поєднання автентичності, достовірності та істинності у кожній підтримує підвищується усвідомленість у всіх. Я спостерігала таке товариство між жінками, які пройшли цим шляхом. Таких більшою, ніж багато хто може собі уявити. Ви не одні!

Вам потрібно робити те, що правильно для вас. Довіртеся собі!

Відсторонення не обов’язково означає, що ви не любите свою сім’ю. Це не означає, що ви не вдячні за все прекрасне, що вони вам дали. Це просто означає, що вам необхідний простір, щоб прожити своє власне життя так, як ви хочете. Жінки, які не бачать іншого виходу, окрім як відмовитися від контакту зі своїми дисфункціональними матерями, створюють розрив, тому що це єдиний спосіб сильного послання: “Мама, твоє життя – це твоя відповідальність, а моє життя – моя. Я відмовляюся бути жертвою на вівтарі твоєму болю. Я відмовляюся гинути на твоїй війні. Навіть якщо ти не здатна зрозуміти мене, я повинна йти своїм шляхом. Я повинна вибрати життя.”

Зцілення травми матері – це процес ініціації в вашу повноправну жіночність.

Патріархальна культура сприяє дисфункціональним взаємозв’язкам між матерями і дочками. У нашій культурі не існує ритуалу для природного дорослого відділення від матері та ініціації в свою власну життя. (Для чоловіків такого ритуалу теж немає.) Зцілення материнської травми – це процес необхідної ініціації, будь ви в контакті з матір’ю чи ні. Я мрію про те, що коли-то материнська травма стані рідкістю, більшість жінок очистяться від патріархальних послань кшталт «неповноцінності», і як матері, так і дочки відчують можливість розкритися і знайте всю повноту своєї сили і потенціалу, з’єднуючись  серцями, але залишаючись вільними і окремими індивідуальностями. Індивідуальність дочки більше не буде здаватися матері загрозою, тому що у неї буде достатньо любові й поваги до себе і до дочки.

Зцілюючи материнську травму, ми створюємо новий світ для себе, для жінок майбутнього і для всієї землі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України