Японським школярам вдалося під час вивчення фотографій, отриманих з телескопа «Субару», відкрити «око Гора». Це небесне тіло являє собою найбільшу і захоплюючу гравітаційну лінзу.
Представник національної астрономічної обсерваторії Японії Масаюкі Танака заявив, що відкриття відбулося під час вивчення фотографій з камер HSC. Спочатку вони звернули увагу на кільцеподібну галактику, в якій були видні сліди сильної гравітаційної лінзи. Також він зазначив, що все стало можливим лише завдяки якісним знімки, отриманим з телескопа «Субару».
Танака є не тільки вченим, але і викладачем курсів вступної астрономії для школярів і студентів. Під час своїх зайнять він часто наводити приклад фото з телескопа, які стали основою його курсу навчання. Під час чергового заняття школярі звернули увагу на унікальний об’єкт, який вони прозвали як «око Гора» у зв’язку зі своєю схожістю з символом правителя Стародавнього Єгипту.
Це звичайна гравітаційна лінза, яка віддалена на відстань у 7 мільярдів світлових років у напрямку сузір’я Діви. Її породила галактика HSC J142449-005322, маса якої в 700 мільярдів разів більше Сонця. У зв’язку з викривленням щільності і вдається відобразити якісні знімки. Завдяки такому явищу вдалося побачити і ще дві галактики, розташовані на відстані до 9 і 10,5 мільярдів років. Фахівці відзначають, що виявити їх вдалося тільки завдяки щільності, створеної лінзою.
Подвійна структура і незвичайна форма «ока Гора» пояснюються тbм, що спільно з двома іншими галактиками вони утворили єдиний ряд, що й утворило подвійне накладення галактик одну на одну.