Папа написав передмову до книги про Матір Терезу

Папа Франциск написав передмову до збірки “Давайте любити тих, кого не люблять” (Amiamo chi non ? amato), присвяченої блаженній Матері Терези з Калькутти. Книга містить дві промови відомої в усьому світі монахині, з якими вона звернулася до молоді і черниць під час зустрічі з ними 18-19 жовтня 1973 року в Мілані, і відповіді на багато питань, які прозвучали після них.

“Перечитуючи ці сторінки, я подумав об’єднати свої роздуми навколо п’яти слів”, – написав Папа. Ними стали молитва, благодійність, милосердя, сім’я і молодь.

Мати Тереза починала день з участі в св. Месі і завершувала його поклонінням Ісуса в Святих Дарах. Так можна перетворити роботу, яку виконуємо протягом дня, в молитву, вважає Франциск. Мати Тереза, додав він, невпинно запрошує нас черпати з джерела Любові – Ісуса, Який був розп’ятий і воскрес, залишився присутній в Євхаристії, щоб мати силу допомагати найбіднішим, з серцем, сповненим радості.

Благодійність, підкреслив Святіший Отець, означає наближення до “периферії” людей, яких зустрічаємо щодня, прояв співчуття по відношенню до них. А це можливо тільки тоді, коли біль і потреби інших ми приймаємо в своє серце. Благодійність – це свідчення доброти Бога до кожної рани людства.

Говорячи про милосердя, Франциск закликав проявляти його в конкретних вчинках для духовного і тілесного. Саме вони були для Матері Терези провідником по життю, дорогою до святості, підкреслив Папа, і повинні стати такими для нас.

Сім’я особливим чином виділяє особистість матері. Вона є “серцем дому, тією, яка формує сім’ю, приймаючи, люблячи, дбаючи про своїх дітей”, говорила блаженна. Вона закликала бути радістю і Божою втіхою для сім’ї, нести в неї молитву, нагадав Франциск.

Нарешті, Папа згадав особливе співчуття, яке мала Мати Тереза до молодих людей, і в своїй передмові до книги закликав їх “не втрачати надії, не дозволити вкрасти в себе майбутнє, яке їм належить”. “Залишайтеся в Господі і любіть, як любить вас Бог, будьте будівельниками мостів, щоб зруйнувати логіку розділів, відчуження, страху один одного, служіть бідним, сміливо виходьте назустріч життю, яке є Божим даром”, – написав Папа Франциск.

Збірник “Давайте любити тих, кого не люблять” підготувало видавництво “Editrice Missionaria Italiana”. Книга опублікована 23 липня 2016 року і з’явиться на полицях книжкових магазинів через тиждень, 29 липня. Тексти виступів блаженної, що увійшли до збірки, присвячені темі “Бідні є надією”.

4 вересня 2016 року в Ватикані відбудеться канонізація Матері Терези з Калькутти, засновниці Згромадження Сестер Місіонерок Божої Любові. Урочистості з цього приводу будуть терпіти в Римі вісім днів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh