Японські школярі знайшли давньоєгипетське «око Гора» в космосі

Японським школярам вдалося під час вивчення фотографій, отриманих з телескопа «Субару», відкрити «око Гора». Це небесне тіло являє собою найбільшу і захоплюючу гравітаційну лінзу.

Представник національної астрономічної обсерваторії Японії Масаюкі Танака заявив, що відкриття відбулося під час вивчення фотографій з камер HSC. Спочатку вони звернули увагу на кільцеподібну галактику, в якій були видні сліди сильної гравітаційної лінзи. Також він зазначив, що все стало можливим лише завдяки якісним знімки, отриманим з телескопа «Субару».

Танака є не тільки вченим, але і викладачем курсів вступної астрономії для школярів і студентів. Під час своїх зайнять він часто наводити приклад фото з телескопа, які стали основою його курсу навчання. Під час чергового заняття школярі звернули увагу на унікальний об’єкт, який вони прозвали як «око Гора» у зв’язку зі своєю схожістю з символом правителя Стародавнього Єгипту.

Це звичайна гравітаційна лінза, яка віддалена на відстань у 7 мільярдів світлових років у напрямку сузір’я Діви. Її породила галактика HSC J142449-005322, маса якої в 700 мільярдів разів більше Сонця. У зв’язку з викривленням щільності і вдається відобразити якісні знімки. Завдяки такому явищу вдалося побачити і ще дві галактики, розташовані на відстані до 9 і 10,5 мільярдів років. Фахівці відзначають, що виявити їх вдалося тільки завдяки щільності, створеної лінзою.

Подвійна структура і незвичайна форма «ока Гора» пояснюються тbм, що спільно з двома іншими галактиками вони утворили єдиний ряд, що й утворило подвійне накладення галактик одну на одну.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh