Історія менеджера Wirecard Яна Марсалека, який сховався, дає матеріал для шпигунського трилера – газ новачок, “медова пастка”, шпигунство, прикриття у вигляді православного священика і цілі мережі агентів у міністерствах і спецслужбах Австрії…
Зв’язок Яна Марсалека з російськими спецслужбами почався 2013 року, пише видання Der Standard, яке проводило розслідування спільно зі “Spiegel”, ZDF і “The Insider”. Тодішній член правління Wirecard перебував у Росії, вів переговори щодо угоди з транспортною компанією Московського метрополітену, і російський бізнесмен знайшов йому помічницею молоду жінку з неоднозначним минулим і, ймовірно, хорошими зв’язками з адміністрацією російської столиці.
Повідомляється, що Наталя С. раніше грала роль агента в “секс-фільмі”, який убивав жертв нервово-паралітичним газом. Разом із нею Марсалек у 2013 році їздив до Чечні для зустрічі з родичами місцевого правителя Рамзана Кадирова.
У 2014 році на святкуванні 30-річчя Наталії С. у Ніцці Марсалек познайомився з колишнім елітним військовослужбовцем на ім’я Станіслав П., який передав австрійця російській військовій розвідці ГРУ.
Після втечі Марсалека влітку 2020 року Наталя С. восени 2020 року відпочивала в оздоровчому готелі в окупованому росією Криму разом із російським православним священиком, який був “разюче схожий” на Марсалека. Судячи з усього, він узяв на себе це прикриття – зокрема й для того, щоб мати можливість подорожувати. Деякі люди, знайомі зі справою, підозрюють, що росіянку спеціально підставили для Марсалека як “медову пастку”. Повідомляється також, що колишній банкір тоді очолював шпигунську мережу, яка начебто планувала викрадення людей і навіть убивства в Європі.
Раніше також було невідомо, що австрійські слідчі розкрили “осередок” двох колишніх співробітників Федерального управління із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT), які, як стверджується, розголошували секрети для Марсалека та саботували роботу спецслужби. Згідно з повідомленням, розвідувальна інформація від BVT і служб західних партнерів опинялася на столі банкіра. Обидва колишні співробітники заперечують такі звинувачення.
За даними Der Standard, мережа Марсалека поширилася не тільки на Управління із захисту конституції, а й на два австрійських міністерства. Повідомляється, що він отримав звіт про нервово-паралітичну речовину “Новачок” і напад на Сергія Скрипаля через МЗС, яке тоді очолювала Карін Кнайсль. Ось чому щодо тодішньої міністерки Кнайсль ведеться розслідування.
Управління із захисту конституції Австрії все ще побоюється, що мережа Марсалека все ще активна.