ЄС|NATO

Спецназ НАТО вже перебуває в Україні, – західні ЗМІ

“Усі знають, що в Україні є західний спецназ, але офіційно про це не говорять”, – заявив високопоставлений європейський військовий виданню Financial Times.

Також співрозмовник розповів, що крім державних спецпідрозділів, в Україні є велика кількість добровольців. Після лютого 2022 року тисячі з них (здебільшого з країн Заходу та пострадянських держав) прийшли під прапори Києва.

Іноземний легіон був розгорнутий по всій лінії фронту і брав участь у найжорстокіших боях. Він складається з різношерстих ідеологічних прихильників, загартованих воїнів і найманців за гроші. Щонайменше 50 американських громадян (більшість із них колишні ветерани Збройних сил США) було вбито в Україні.

Хоча офіційні цифри дещо туманні, але, за словами українських чиновників, до складу Іноземного легіону України входять близько 20 000 іноземців із понад 50 країн.

Днями президент Франції Еммануель Макрон заявив: “Нічого не можна виключати”, – і викликав бурю в Західному світі.

У відповідь на слова Макрона представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та низки інших країн НАТО відкинули припущення про можливість надсилання своїх військових. Кремлівська влада обурилася висловлюванням Макрона, стверджуючи, що введення військ НАТО в Україну передує прямій збройній конфронтації з Росією.

Якими б не були наслідки слів Макрона, реальність військового конфлікту в Україні полягає в тому, що армійські підрозділи країн НАТО вже в Україні. Про це пише оглядач Ішан Тарур для The Washington Post.

Водночас Росія, незважаючи на величезну демографічну перевагу, зіткнулася з власними проблемами з поповненням армії під час конфлікту. Минулого місяця Путін видав указ, що прискорює отримання громадянства іноземцями, які підписали контракти для участі в “спеціальній військовій операції”.

За даними Associated Press, поліція проводить рейди серед мігрантів із Середньої Азії в різних містах, де на затриманих іноді чинять тиск, щоб змусити їх завербуватися в армію.

Росія вербує для участі в бойових діях і вихідців з інших країн – Сирії, Куби, Непалу, Індії. Деякі з цих людей були ошукані вербувальниками, інші прийшли від відчаю, щоб допомогти своїм сім’ям звести кінці з кінцями.

Їхня присутність спростовує державну пропаганду Кремля, яка докладно розповідає про захоплення або “знищення” російськими військами іноземних найманців, які воюють на боці України. Кремль, як зазвичай, бреше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України