Загоризонтні РЛС типу “Воронеж” – основа російської системи попередження про ракетний напад
Джерело: Defence Express
На фоні успішного удару по загоризонтним РЛС “Воронеж-ДМ” під Армавіром цілком справедливо поставити питання – а чи можна повторити. Точніше – чи є ще у зоні досяжності України ще такі РЛС типу “Воронеж” – компоненти російської системи попередження про ракетний напад.
І хоча РЛС під Армавіром були найближчими (їх там дві поряд), від поточної лінії фронту – 430 км. Другий за дальністю “Воронеж-ДМ” від України – лише у 450 км по прямій. Але якраз із цим і є нюанс, бо він знаходиться у Калінінградській області на аеродромі Дунаєвка. І звісно маршрут польоту тоді має проходити через повітряний простір Польщі. Ця РЛС тримає у зоні огляду сектор від Північної Атлантики до Італії.
“Воронеж-ДМ”
Другий за дальністю “Воронеж”, але вже виключно по території РФ, знаходиться у 900 км від кордону з Україною – під Санкт-Петербургом у Лехтусі. Але це вже “Воронеж-М”, що працює у метровому діапазоні. Його зона відповідальності – Північне море та Північна Атлантика з пусковими районами стратегічних підводних човнів НАТО.
Воронеж-М
Майже на межі дальності у 1500 км, що наразі є максимальною дальністю досяжності українських далекобійних дронів-камікадзе, є ще один “Воронеж-М” у районі міста Орск Оренбурзької області, він дивиться у бік Китаю.
Загорізонтні РЛС РФ у межах 1500 км від України
А якщо ці фантазії стануть реальними, то єдине що буде працювати у РФ у бік Європи стане РЛС “Волга” у Білорусі, яка працює у дециметровому діапазоні та знаходиться поряд із містом Ганцевичі.
РЛС “Волга” у Білорусі
До неї – від кордону України близько 110 км. Ця станція будувалась ще за часи СРСР, але вступила у стрій лише у 2003 році та знаходиться у довгостроковій оренді РФ, тобто удар по ній – це удар по території РФ.