Авторські статтіДіаспора

Зарплати чеських політиків зростуть у 2019 році

У середині листопада нижня палата парламенту Чехії схвалила постанову про обмеження зростання зарплат політиків, які займають вищі посади (президента, депутатів, сенаторів, членів уряду). Документ обмежує їх збільшення дев’ятьма відсотками, тоді як чинній закон передбачає зростання на 20%.

У середу, 12 грудня, Сенат розглянув цю постанову, але не став давати йому оцінку (не підтримав, не відхилив, не запропонував коригування). Це означає, що тепер частку документа буде вирішувати президент республіки Мілош Земан.

Портал Novinky склав наочний графік, де показані нинішні зарплати чиновників і те, як сильно вони виростуть з нового року – на 9% у разі ухвалення постанови, або на 20%, якщо президент відмовиться його підписати.

Мова йде про так звані грубі зарплати (до вирахування податків). Якщо зараз рядовий депутат або сенатор заробляє 75 900 крон на місяць, то з нового року він буде отримувати вже 82 400 або 90 600 крон. Але це лише базова ставка. Її отримує лише мала частина законодавців. Більшість же на роботі поєднують кілька функцій, за що держава додатково виплачуємо їм премію в розмірі від 39 400 до 53 500 крон (до вирахування податків).

Більше всіх в чеській політичній системі зарплата у глави держави. Президент сьогодні заробляє 252 700 крон на місяць, а з нового року його зарплата складе 274 500 або 302 000 крон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.