Життя

Як уникнути нещасливих відносин: 8 тривожних ознак, які не варто ігнорувати

Відносини не завжди будуть ідеальними і в них будуть як злети, так і падіння. Але навіть у найважчі моменти, відносини повинні бути джерелом підтримки

«Один з найскладніших виборів, який може стояти перед людиною: піти або залишитися і продовжувати боротися.»

Що відбувається, коли ви розумієте, що ваші відносини приносять вам більше стресу ніж щастя? Вам здається, що ви вже змирилися з цим? Найімовірніше, ви будете шукати виправдання і переконувати себе, що це просто чорна смуга і незабаром все налагодиться.

У відносинах не може бути завжди все гаразд і ідеально, але і постійно погано теж не повинно бути.

Ось кілька ознак того, що ваші відносини зжили себе і найімовірніше, буде краще для вас їх закінчити:

1. Ви розумієте, що ваші відносини могли б бути краще

Коли ви усвідомлюєте, що у ваших стосунках не все гладко, ви собі починаєте переконувати що це нормально і могло б бути і гірше. Ви залишаєтеся зі своїм партнером просто тому, що він поруч і теж нікуди не йде.

Відносини, якими б вони не були, краще, ніж їх відсутність. Вам починає здаватися, що краще вже залишатися у відносинах, навіть якщо вони і не приносять вам щастя, ніж бути поодинці або однієї. Якщо вас відвідують подібні думки – це ознака того, що ваші відносини приносять вам лише стрес і ви станете набагато щасливішими якщо разорвете їх.

2. Вам здається, що з часом все налагодиться

Якщо ви помітили, що постійно чекаєте того моменту, коли всі нарешті налагодиться – у ваших стосунках проблеми, які в один прекрасний момент нікуди не зникнуть. Щоб ви не робили і як не намагалися, ви все одно не зможете їх, і ви починаєте сподіватися на те, що вони вирішаться самі собою. Поспішаємо вас розчарувати – цього не станеться.

Ви станете щасливішими тільки якщо звільнитеся від цих відносин. Ви заслуговуєте таких відносин, в яких ви будете щасливі і вам не доведеться перебувати в постійному очікуванні того, що все налагодиться і буде добре.

3. Ви чекаєте, що ваш партнер зміниться

Люди змінюються. Тім не менше, якщо ви залишаєтеся з людиною, яка робить вас нещасним і сподіваєтеся на те, що в один прекрасний день він змінитися і все буде добре – ви лише створюєте собі непотрібний біль. Ви заслуговуєте бути з тією людиною, яка буде робити вас щасливим і якому не доведеться заради цього змінюватися.

Якщо ж ви будете намагатися змінити свого партнера – це лише принесе вам більше стресу і зруйнує ваші відносини.

4. Вам не хочеться бути одному/однієї

Ви боїтеся самотності. Вам здається, що будь-які відносини краще, ніж їх відсутність. Якщо ви настільки боїтеся залишитися одні, що готові вступити у відносини з першим зустрічним людиною – вам слід зробити крок назад і розібратися звідки у вас цей страх. Наприклад, він може з’явиться внаслідок низької самооцінки, коли людина буде вважати, що не зможе знайти нікого краще. Якщо єдина причина, по якій ви залишаєтеся у відносинах – це страх бути самому, вам слід розібратися в собі і знайте джерело свого страху перед тим, як починати нові стосунки.

5. Ви відчуваєте провину

Ще одна ознака нещасливих відносин – це почуття провини, яке ви відчуваєте при одній думці про ті, щоб піти від свого партнера. Можливо, ваш партнер залежить від вас, емоційно, духовно чи фінансово. Навіть якщо ваші відносини не складаються, ви все одно йдете на поводу у почуття провини і не йдіть. Але це зовсім не причина продовжувати стосунки, ні для вас, ні для вашого партнера.

Відносини повинні ґрунтуватися на спілкуванні, любові й довірі, а не на почутті провини. Не звинувачуйте себе, адже навіть після розриву ви зможете бути присутнім в житті свого партнера і підтримувати його, правда, вже в якості одного.

6. Ви залишаєтеся тільки заради дітей

У деяких випадках, люди залишаються у відносинах, які віджили себе, тільки заради дітей. Коли дитина зовсім маленький – це варіант, альо з годиною він почне дорослішати і все усвідомлювати.

Психолог Шон Гровер пояснює: “Токсичний шлюб або відносини принесуть дитині більше шкоди, ніж користі. У більшості випадків, дитина починають звинувачувати себе так, як йому здається, що це саме він є причиною розбіжностей своїх батьків.” На дітях проблемні відносини позначаються точно так само, як і на дорослих.

7. Вас залишають тільки із-за сексу

Якщо вам не подобається проводити час зі своїм партнером, ваші відносини в цілому не складається і вас утримує тільки секс – такі стосунки ні до чого доброго не приведуть. Незважаючи на те, що секс є важливою частиною відносин, вони не зможуть триматися лише на ньому одному.

8. Вам здається, що вас змушують йти на компроміс

За словами Андреї Боніор, професора Джорджтаунського університету, відносини стають токсичними тоді, коли ваш партнер починає вас повністю контролювати. Вам стає страшно висловити свою думку і вам доводитися ходити навшпиньки тому що ви боїтеся реакції свого партнера.

Для відносин дуже важлива готовність обох партнерів піти на компроміс. В нездорових відносинах, один з партнерів погоджується на компроміс лише після ультиматуму іншого. Можливо ви помітили, що постійно йдете на вчинки бо не хочете починати конфлікт. Якщо партнери не готові йти на компроміс — вони перестають бути на рівних. Ви заслуговуєте на те, щоб ваша думка враховували, а до ваших бажань прислухалися.

Відносини не завжди будуть ідеальними і в них будуть як злети, так і падіння. Але навіть у найважчі моменти, відносини повинні бути джерелом підтримки. Якщо ваші відносини підпадають під всі або більшість пунктів описаних вище — можливо вам слід їх переглянути.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України