Життя

Як травми предків змінюють долю кількох наступних поколінь

«Ігнорування болю насправді лише посилює її. Те, що приховано від очей, часто нарощує свою силу», — Марк Уолинн.

Прихована спадкова травма відноситься до хворобливих переживань, з якими довелося зіткнутися одному з членів покоління. На жаль, подібні травми несвідомо передаються з покоління в покоління.

Раніше люди вважали, що генетична інформація незмінна, оскільки кожній людині зумовлена власна доля, і ніхто не може вплинути на це. Але сучасним ученим вдалося з’ясувати, що деякі гени можуть активуватися, або залишатися в пасивному стані.

Все залежить від поточного досвіду, стану і поведінки людини. Зокрема дуже сильно впливають на загальну картину стрес і вплив навколишнього середовища. Крім того, жорстоке поводження, посттравматичний стрес і подібні травми гальмують або навпаки запускають в роботу певну частину генетичної інформації.

Кожна людина народжується зі своїм філогенетичним відбитком, який може впливати на життя по-різному. Все це виходить за рамки розуміння традиційної хвороби. Прихована травма, що перейшла від предків — це та реальність, яка може впливати на людину сьогодні. Наприклад, деяким людям властива надмірна чутливість до розчарування або безпричинне занепокоєння.

«Ігнорування болю насправді лише посилює її. Те, що приховано від очей, часто нарощує свою силу», — Марк Уолинн.

З покоління в покоління

Передісторія концепції «прихованої» спадкової травми починається з праць Зігмунда Фрейда. Він торкався теми та ідеї, які актуальні сьогодні, але він не став детально розвивати їх.

Ніколас Абрахам, Марія Терек, Франсуаза Дольто, Ганна Анчеллин Шютценбергер і Дідьє Дюма проаналізували декілька випадків делириума (психічного розладу) у дітей. Вони виявили, що загальні риси і проблеми простежуються у їх батьків, бабусь і дідусів. Потім вони висунули гіпотезу «етнічної свідомості», припускаючи, що деякі діти «несуть в собі чуже емоційний тягар».

З тих пір ідея «спадкування між поколіннями» стала набирати обертів. Гіпотеза припускає, що несвідомі фактори всередині людини, особливо замовчувані конфлікти, передаються нащадкам до тих пір, поки хто-то, нарешті, не вирішить їх.

Прихована спадкова травма — стан, при якому людина, у якого в родовій лінії були присутні серйозні емоційні потрясіння, не може їх зрозуміти і впоратися з ними. Отже, все це так само несвідомо передається наступним поколінням. Той, хто приймає це тягар, неусвідомлено починає думати, що він не здатний до нормального життя.

Тягар предків пов’язано з травмуючими подіями, які викликають жах, сором, надмірні страждання і пригніченість. Страждаюча людина не може говорити про це з різних причин. Тому він не може зрозуміти і передати всю суть цих проблем. Замість цього, людина стає замкнутим і вважає цю тему певним табу.

Подібна подія або те, з чим воно пов’язане, стає практично безіменним у другому поколінні. Його представники відчувають якусь проблему, але не усвідомлюють її фактичне наявність і зміст. Так відбувається через те, що їх предки вирішили не розкривати суть і якось вирішити ситуацію.

У третьому поколінні прихована проблема стає немислимою. Людина знає, що щось присутнє в його свідомості, але не може повністю зрозуміти це. Таким чином, неможливо надати проблемі ні вербальне, ні символізація. Так що ж відбувається?

Наслідки прихованої спадкової травми

Як бачите, прихована спадкова травма може дійти до двох наступних поколінь. Коли третє коліно в сім’ї досягає розуміння існування якоїсь невидимої проблеми, навколо все починає змінюватися. З’являється радикальний дискомфорт, що викликається різними негативними емоціями. Але зіткнувся з подібною ситуацією людина навіть не думає про зв’язок цієї ситуації з предками.

У свою чергу така ноша спонукає людину порушити тишу. І він робить це не найкращим чином. Людина розуміє, що проблема існує, що вона реальна, але він не може розповісти про це, тому що не розуміє її суті. Все це може вилитися в психоз або інше серйозне захворювання.

Травми, про яких мовчали ваші предки, могли б стати явними. Про це варто було говорити раніше і надати проблемі форму. Але люди не розуміють, що все подавляемое рано чи пізно вийде назовні, але вже в самій потворній формі. Проблема прийме зовсім інший вигляд.

І цей принцип повторення може проявитися по-різному в інших поколіннях:

  • Чисте повторення. Це подія, яке повториться рівно в тій же формі, що і раніше. Якщо, наприклад, чийсь дід був злочинцем, то і його онук може стати порушником закону, не усвідомлюючи чому.
  • Інтерпретоване повторення. Людина починає відчувати наслідки проблем, з якими зіткнулися його предки. Наприклад, бабуся вдарилася головою, а її онук відразу відчуває мігрень.
  • Ототожнена повторення. Це теж прояв наслідків проблем, випробовуваних предками, але в іншій формі. Наприклад, дідусь був алкоголіком, а у його сина були проблеми з печінкою, від чого він страждав від гепатиту.
  • Протилежне повторення. Тут все просто, бо як засноване на чітких протилежностях: наприклад, бабуся стала жертвою зґвалтування, а її дочка уникає сексуального контакту з ким би то не було.
  • Компенсує повторення. Це прояв проблеми в спробі її виправити. Наприклад, дідусь загинув за дивних обставин від рук злочинців, а його син став співробітником правоохоронних органів.

Як бачите, простежити наявність прихованої проблеми на практиці можна. Але, на жаль, у нас ще недостатньо інформації про подібних травмах. Незрозуміло, як саме все це передається з покоління в покоління. Таким чином, з’являється все більше припущень без яких-небудь серйозних доказів. Але все це природно, так як ця область нова і до кінця не вивчена. Ви можете самостійно простежити певні тенденції у своєму роду, щоб виявити власні приховані проблеми, які передалися вам від предків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України