Авторські статтіЗдоров'я

Як самостійно зняти перенапруження м’язів шиї і усунути біль

Біль у шиї, викликаний перенапруженням м язів, – поширена в наші дні проблема, яка характеризується появою неприємних відчуттів переважно в задній частині шиї, плечах, потилиці. Однак больові відчуття – не найсерйозніша проблема, пов’язана з перенапруженням м язів шиї. Постійна навантаження шийних м язів може викликати відчуття втоми, призводити до порушення живлення мозку, появи головних болів і погіршення зору. Щоб уникнути цих неприємних наслідків і позбутися від болю в шиї, необхідно знати, з яких причин перенапружуються на м’язи шиї, як їх розслабити і запобігти повторному виникненню проблеми.

З яких причин виникає перенапруження м язів шиї?

Існує кілька основних причин, які викликають перенапруження м язів шиї:

  • неправильне положення тіла при ходьбі;
  • тривале перебування в сидячому положенні;
  • неправильне положення тіла при роботі за комп’ютером або ноутбуком;
  • звичка постійно дивитися в смартфон;
  • неправильна постава;
  • незручна подушка;
  • постійні стреси;
  • невміння правильно розслабляти м м’язи.

Найбільш частою причиною появи болів і навіть печіння в шиї, плечах, руках, області між лопатками і потилиці є перенапруження трапецієподібної м’яка зв’язку, яка відходить від основи черепа і закінчується на медіальному краю лопатки.

Перенапруження м язів шиї загрожує погіршенням постачання мозку киснем, погіршенням зору, відкладенням солей, защемленням нервів, погіршенням кровопостачання м язів, передчасною появою зморшок, набряків особини.

Основні моменти, на які варто звернути увагу при м’язовому перенапруженні:

  • як розслабити м’язи;
  • як запобігти перенапруженню м язів надалі.

Як можна зняти перенапруження м язів шиї самостійно?

Якщо у Вас постійно виникають болі в описаних вище зонах, кращим рішенням буде звернути до лікаря для точного визначення джерела проблеми.

Визначити, що проблема полягає саме в трапецієподібного м язу, не так вже й складно: достатня «пройтися» пальцями вздовж цієї фрази зв’язку, несильно натискаючи, щоб виявити тригерні точки – при попаданні в триггерную точку Ві будете відчувати, як біль розходиться по всій базі язі.

Якщо у Вас постійно виникають болі в описаних вище зонах, кращим рішенням буде звернути до лікаря для точного визначення джерела проблеми.

Варто також відзначити, що тригерних точок може бути кілька: біля основи черепа, безпосередньо на шиї, в місці переходу м’яка язу шиї до плеча, біля лопаток

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України