Життя

Як розпізнати поганого психолога до того, як він нагадить в мозок

Сім ознак, за якими можна відрізнити непрофесіонала. Навіть один з них – привід насторожитися. Бачиш два і більше? Біжи.

Как распознать плохого психолога до того, как он нагадит в мозг

Якщо людина називається «психолог», то це не значить, що це – психолог. Це означає, що людина закінчила ВУЗ за спеціальністю «психологія», що, як очевидно кожному, яка закінчила ВУЗ, ні про що ще говорить. Може – фахівець, а може – внучка ректора. Або зірка волейбольної команди університету.

Як відрізнити справжнього психолога від власника скоринки? Ми пропонуємо сім ознак, за якими можна відрізнити непрофесіонала. Навіть один з них – привід насторожитися. Бачиш два і більше? Біжи.

Великі надії

Обіцяє повернути чоловіка, стрункість і цноту? Обіцяє, що прибіжать роботодавець, потрясаючи зарплатою, як у шефа Газпрому? Обіцяє спокій, щастя, слухняних дітей,  ламається, манікюр, що ніколи не ламається  і тисячу успішних перших побачень?

ВІН БРЕШЕ!

Психолог – не торгівець щастям в розстрочку. Справа психолога – навчити рибалити і майструвати вудки, а не вручити тобі каструлю юшки. Та й подумай – якщо у цього психолога є безвідмовна методика з видобутку грошей, щастя і удачі – що ж вона сидить в такий чудовий день в кабінеті з чужими людьми, а не ніжиться на Канарах?

Тааакі зв’язки!

Натякає (а у важких випадках – називає прізвища), що її кабінет відвідують люди з найцінніших кіл. Хочеш долучитися? Відчути себе лакширі-клієнтом?

А ЯКА РІЗНИЦЯ?

Ні, ну якщо хочеться панчохи, як у вандербильдихи, заборонити не можна. Але виникають питання. А твоє прізвище – вона теж буде називати всім бажаючим? І хто сказав, що запити багатих і знаменитих схожі на твої? Може, вони побалакати сюди ходять.

Якщо ти маєш справу з нормальним психологом, то про наявність у неї взагалі інших клієнтів ти можеш дізнатися тільки двома способами – прийшовши на терапевтичну групу або почувши про неї від них самих. Навіть зіткнутися в коридорі – не дуже добра ознака, що означає, що вона не вміє розраховувати час.

Біле пальто

У неї бувають «погані» клієнти, і вона про них з гнівом розповідає. Одна тітонька не виконувала її програму зі ста кроків і розтовстіла до 70 кілограм! Один дядечко відмовився від додаткових зустрічей і його звільнили з роботи. А одна дівчинка не переписала лист щастя сім разів і отримала в школі сімнадцять двійок!

А ЯКЩО ТИ ВИКОНАЄШ ВСІ ЇЇ ЗАВДАННЯ, АЛЕ НЕ СТАНЕШ ЩАСЛИВОЮ – ТИ ПРОСТО ПОГАНО НАМАГАЛАСЯ

І тупа. Так-так.

На всі руки майстер

Ми своїми очима бачили на сайті психологічної дамі, випускниці МДПУ: «в Області роботи з клієнтами – 1. Розвиток мовлення у дітей до трьох років; 2. Адаптація до дитячого садку і школі; 3. Проблеми підліткового віку; 4. Психологічна допомога в подружніх стосунках; 5. Вихід на пенсію, адаптація до нових умов».

І ЩЕ Я ВИШИВАЮ ХРЕСТИКОМ

Уяви собі, ти стоїш перед кабінетом лікаря, а на кабінеті написано «Іванова В. І., стоматолог, проктолог, лор, нейрохірург». Всередину підемо? Та якось боязно. Ще питання, чи не лежати у неї там всі інструменти в одній коробці. І чи не плутає вона їх іноді. Професійний психолог завжди має чітко окреслену область проблем, з якими вона працює. І з іншими проблемами тобі не візьме, а порадить колегу, яка саме цим займається.

У всіх науках академік

На стіні над її головою висять: диплом Вузу, сертифікат зі словом “гештальт”, сертифікат зі словом “астротерапія”, сертифікат зі словом “юнгіанський”, а також нейролінгвістичне програмування, а також фасилітація, відновна медіація”, ” нейропсихологія та танатотерапия.

Крім, напевно, астротерапії. Там такими подробицями не утруднюються. В цілому, якщо ти не фахівець і тобі важко розібратися, що краще – за Фрейдом, за Адлєру або по дівиці Ленорман, то просто переконайся, що мінімум два-три сертифікати є продовженням одного і того ж, і з них випливає, що людина вчилася довго. Рік, два. Краще – п’ять.

Світ сповнений друхами

Базова освіта психолога мінімум на третину складається з навиком «не узагальнюй!». І ще на третину – з досвіду вважати, що в поведінка людей є причини.

ТАК ТО ЛЮДИ, А ТО – ЦІ!!!

Не полінуйся почитати соціальні сіточки передбачуваного лікаря людських душ. Іноді настає, реально, час чудових історій. Є люди з бірочкою «психолог», які пропонують вішати жінок, що зробили аборт, стерилізувати чурок, зганяти вату в Сибір, і щиро дивуються, коли читають, що сумніваються в їх професіоналізмі.

Але, слава Інтернету, тепер необов’язково робити експерименти над собою, можна подивитися заздалегідь. Наприклад, є дуже повчальна добірка Катеріні Сігітова – висловлювання психологів про #янебоюсьсказать. Хтось вже схаменувся і вимагає все стерти.

Хороший психолог взагалі не висловлюється про великих групах людей. Аж ніяк. Для цього є соціологи. І хороший психолог висловлюється хоч про кого-то з твердим засудженням два або три рази за професійну життя. Після чого довго миє язик з милом у супервізії, на всякий випадок.

Ти винна!

Власне, неважливо що. Кинути палити, приділяти більше часу дітям, 25 хвилин у день займатися йогою, бути хорошою дівчинкою, намалювати інтелект-карту або звільнитися від кухонного рабства.

ГОСПОДИ, ТЕПЕР Я ЩЕ Й ЇЙ ВИННА

З хорошим психологом ти будеш вирішувати, що саме ти збираєшся робити, навіщо і як. Як – це важливе питання, і зазвичай зовсім не просте . А навісити на себе додаткових обов’язків без розуміння того, як з ними впоратися – можна вдома і абсолютно безкоштовно.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України