Авторські статтіФотогалерея

18 фільмів Боллівуду: шедеври індійського кіно

Щорічно Боллівуд випускає в прокат тисячу фільмів. Знайте серед них справжні перлини індійського кінематографа не так вже й легко. Ми вирішили спростити вам завдання і зібрали для вас 18 фільмів Боллівуду, які обов’язково варто подивитися.

1. Політ (2010)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Провівши вісім років в пансіонаті, Рохан повертається в промислове містечко Джамшедпур. Вдома він потрапляє під гніт авторитарного батька і юного зведеного брата, про існування якого навіть не підозрював. Вимушений працювати на металургійному заводі батька і продовжити навчання інженерній справі, він намагається незважаючи ні на що йти своїм шляхом і здійснити давню мрію: стати письменником.

2. Королева (2014)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Що робити дівчині, яку незадовго до весілля кинула кохана людина? Вони зустрічалися кілька років, перш ніж прийти до такого важливого для двох сімей рішенням. І раптом почути «вибач, так вийшло». Щоб вгамувати душевний біль і образу, Рані відправляється одна в свій медовий місяць, про який так сильно мріяла з ранньої юності. Спочатку Париж. Місто закоханих зустрів дівчину болісними спогадами про несправджених надіях. Але знайомство з Виджаялакшми подарувало їй нові відчуття. Потім Амстердам, де трійця нових друзів показала Рані, що головне – відчувати себе впевненою в будь-яких ситуаціях…

3. Три ідіота (2009)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Двоє друзів відправляються на пошуки зниклого приятеля. У цій подорожі їм належить постійно вплутуватися у вже давно забуті суперечки, засмутити чуже весілля і побувати на похороні. Їх дорога проходить через небезпечні місця. І тут починається ще одна не зовсім звичайна подорож друзів дорогами їх пам’яті.

Вони згадують свого приятеля, нестримного і вільнодумного Ранчо, який якимось дивним чином увірвався в їхнє життя і все в ній змінив. Вони згадують ті часи, коли всі вони жили в студентському гуртожитку. Згадують про те, як зароджувалася любов Ранчо до жвавої дівчини Піа і про конфлікт Ранчо з його наставником, справжнім тираном Виру Сахастрабудхе. І ось одного разу Ранчо раптом зникає… Ким він був насправді? Звідки він родом? Чому зник?

4. Колір шафрану (2006)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Англійська журналістка Сью приїжджає в Індію, щоб зробити документальний фільм про індійських борців за незалежність у часи англійської колонізації на підставі щоденника свого діда. У зв’язку з нестачею коштів вона змушена працювати не з професійними акторами, а зі студентами. Спочатку компанія друзів не особливо горить бажанням брати участь у проекті, альо з годиною смороду все більше і більше занурюється в проблеми того часу… І поступово розуміють, що в країні мало що змінилося, що людям і зараз доводитися боротися за свої права. Незабаром вони починають власну боротьбу…

5. Зірочки на Землі (2007)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Маленький хлопчик 8 років Ішан Авасти з народження трохи відрізняється від інших дітей. Йому дається насилу те, що у інших виходить дуже легко. Світ не розуміє цієї дитини, як і його власні батьки. Коли Ішан втретє провалює іспити в школі, його батько в покарання відправляє хлопчика в школу-інтернат. Самотність губити дитину, він засуджує себе за розставання з батьками, але і їх не може пробачити. Одного разу в житті Ішана з’єднання являється тимчасовий вчитель малювання Рам Никум – єдиний, хто розуміє цю дитину. Рам ставить перед собою мету змінити життя хлопчика і ставлення до нього.

6. Біжи, Мілка, біжи! (2013)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Біографічний фільм, заснований на історії життя колишнього індійського спортсмена Мілки Сінгха. Золотий медаліст в бігу на 200 і 400 метрів на Азіатських іграх 1958 року, золотий медаліст Ігор Співдружності незалежної Індії, володар бронзової медалі на Олімпіаді в Римі 1960 року – Мілка Сінгх продавши свою біографію всього за одну рупію.

7. Люблячі серця (2001)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Героям фільму, трьом нерозлучним друзям – Акашу, Саміру і Сиддхарту, ніяк не щастить у коханні. На студентській вечірці Акаш знайомиться з красивою дівчиною Шалини, але у неї, виявляється, вже є наречений.

Сиддхарту подобається художниця інтер’єру єру Тара, але вона набагато старше його, і до того ж зловживає спиртним.

Саміру батька вже знайшли наречену, яку він жодного разу навіть не бачив. І все ж молоді люди не втрачають надії – адже у них все життя попереду!

8. Барфи! (2012)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

У свідомості Шруті любов – це піднесене почуття назавжди, коли дві людини живуть разом і вмирають разом, залишаючи після себе гарні спогади. Барфи – глухонімий хлопець з Дарджілінга – ставши для неї тім самим людиною, з яким вона хотіла розділити кожну хвилину свого життя. Але як часто буває, батьківська прагматичність втручається в чисті надії молодих, щоб зруйнувати зароджуються почуття.

9. Повернення на Батьківщину (2004)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Мохан Бхаргав приїхав із сільської Індії в США. На батьківщині, в селі Чараннпур, в нього лишилася кохана, подруга дитинства – шкільна вчителька Гіта. Він працює в дослідницькому центрі NASA в групі, яка контролює запуск супутника GPM.

10. Остання надія (2005)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Мішель МакНелли – дочка, народжена у англо-індійській сім’ї, у віці вісімнадцяти місяців після хвороби стає сліпий і глухонімий. Вона яскрава, розумна дівчина, яка живе у світі чорної тиші без уміння спілкуватися із зовнішнім світом. Це засмучує молоду дівчину, яка дуже хоче спілкуватися. Відчай примушує її бути шкідливою, сильної і буйною. Альо частка має інші плани для неї…

11. Мене звуть Кхан (2010)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Різван Кхан, мусульманин з Індії, переїздить в Сан-Франциско і живе зі своїм братом та невісткою. Різван, що страждає від Синдрому Аспергера, закохується в Мандиру. Незважаючи на протести його сім’ї, вони одружуються і починають разом невеликий бізнес. Вони живуть щасливо до 11 вересня 2001 року, коли ставлення до мусульман різко змінюється. Коли відбувається трагедія, Мандира виявляється роздавленою і їх відносини дають тріщину. Різван розгублений і дуже засмучений тим, що любов всього його життя покинула його. Щоб повернути її, він робить зворушливе і надихає подорож через всю Америку.

12. Благання (2010)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Зелений краєвид, притягальна блакитна вода і теплий яскравий світ красивого Гоа – це батьківщина одного з найбільш великих фокусників свого часу – Ітана Маскаренхаса. В даний момент він ведучий шоу, де своєю дотепністю і гумором несе кожному слухачеві чарівництво, надію і сміх, важко уявити, що ця людина з-за травми хребта залишиться нерухомою протягом останніх чотирнадцяти років.

У кожен момент життя Ітану допомагає осередок його світу – його медсестра, Софія д’суза. Їх любов красива у своїй прихованої тиші, непохитна у своїй тихій силі і яскрава постійної словесній перепалці.

В чотирнадцяту річницю нещасного випадку Ітан вирішує добитися контролю над своїм життям. Він подає прохання в суд, яке шокує світ і ставити у глухій кут Софію, кидаючи виклик їх відносинам і любові. Поряд з усією метушнею, в світ Ітана вривається молодий чоловік на ім’я Омар Сіддікі з величезним бажанням навчитися чарівництву у самого кращого. І поки з одного боку Ітан передає своє магічне спадщину, з іншого – він з усіх сил бореться за саме основне право, яким наділена кожна людина – право на своє власне життя. Етика, мораль, доброта і жорстокість цієї мети створюють бурю у всіх причетних життях, а її дозвіл формує приголомшливий підсумок вражаючої подорожі Ітана.

13. Рок-зірка (2011)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Він почав за нею доглядати, щоб стати знаменитим, як Джим Моррісон, альо, прославившись на весь світ, пославши все до біса заради однієї її посмішки. Вона дихала на повні груди тільки поруч з ним, а далеко від нього повільно гинула в золотій клітці. Але, знайшовши його, кожен раз відштовхувала геть. Тому що деякі закохані не можуть жити далеко, але разом бути не можуть. Це історія сходження на рок-Олімп Джанардана Джакхара й історія його любові до Хір Кількість, до прекрасного метелика, що летить на яскраве світло.

14. Вір і Зара (2004)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Фільм починається з показу бородатого Вира Пратапа Сінгха, укладеного в пакистанській в язниці. За минулі роки ув’язнена язнення він не вимовив ні слова! У чому причина його мовчання?

Це належить з’єднання з’ясувати захиснику прав людини Самі Сидикки (характер героїні заснований на особистості відомого пакистанського адвоката Асмі Джехангір), яка хоче допомогти Виру вибратися зі скрутного становища. І їй вдається змусити його заговорити! З допомогою ретроспективних кадрів ми бачимо історію його кохання…

15. Джодха і Акбар (2008)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Пронизлива історія кохання одного з найзнаменитіших імператорів Індії і прекрасної принцеси – епічна сага часів XVI століття. Джалалуддин Мохаммад Акбар (Акбар на арабському означає «великий »), що залишив слід в історії як великий могол Акбар – мусульманин. Принцеса Раджпута, Джодха – индуистка. У тієї годину, коли мусульмани і індуїсти випробовували глибоку неприязнь один до одного, їх союз був покликаний не тільки з’єднання єднати два серця, але і дві релігії.

Але чи віддасть руку своєї дочки раджа Бхармал Амер? Так, адже пропозиція про шлюб виходило від нього й заради миру в імперії завойовник Акбар прийняв його. Чи припускав він, що непокірна і норовиста Джодха стане жінкою всього його життя, і політичний союз переросте в любов на все життя…

16. Рокет Сінгх: Продавець року (2009)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Історія життя Харприта Сінгх Беді, який, набравши всього 38 балів, закінчив коледж із ступенем бакалавра комерції. Дід Харприта сподівається, що онук все ж знайде пристойну роботу. Харприта беруть з випробувальним терміном 6 місяців на непрестижну посаду продавця з окладом 15 тис. рупій в одну комп’ютерній ютерну компанію.

17. Пошук (2012)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Інспектору Шекхвату рано вранці повідомляють про нещасний випадок і смерті кінозірки Армана Капура, автомобіль якого ламає загородження в районі Червоних ліхтарів і падає в море. Ті, що спочатку виглядає як просте розслідування автомобільної аварії постає нижчою таємничих загадок. Що в такий час робив актор в цьому районі, розташованому не по дорозі від його офісу в кіномістечку і не по дорозі до його дому? Чому перед смертю Арман отримав у свого бухгалтера готівкою 2 млн. рупій? Чому на безлюдній вулиці тверезий актор не втримав машину? У Шекхавата в особистому житті своя трагедія – загинув десятирічний син і зламана сімейне життя. Розплутати злочин Шекхавату багато в чому допомагає путана Розі.

18. Щоденники Мумбая (2010)

18 фильмов Болливуда: шедевры индийского кино

Фільм оповідає про взаємини чотирьох осіб, розділених класовими, релігійними та мовними відмінностями. Стрічка отримала свою оригінальну назву завдяки однойменному індійському району Мумбаї, в якому розташовується величезна кількість дрібних пралень.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України