Життя

Як ми перетягуємо на себе чужі проблеми

Істинне співчуття не бажає нічого полегшити або змінити. Істинне співчуття відбувається від мудрості і бачення, що допомога означає тільки одне…

Как мы перетягиваем на себя чужие проблемы

Даність 1. Люди часто люблять дарувати, допомагати, відгукуватися, давати поради.

Бувають такі люди, у яких серце велике, красиве, чуйне, лагідне, чутливе. Їм з самого серця хочеться полегшити страждання всього світу або, принаймні, всіх, хто зустрічається на своєму шляху. Таким чуйним людям здається, що якщо людині дати те, чого просить або потребує, то вона  обов’язково стане трішки щасливішою.

І ось такі люди, недосипаючи ночами, не приділяючи часу своїм особистим потребам, намагаються з усіх сил зробити інших хоч трохи щасливішими. Але, замість подяки, досить часто стикаються зі сценарієм казки про золоту рибку. Людина, якій ми подарували корито або будинок і т. д., починає хотіти більшого і продовжує нав’язливо перебувати у своєму нещасті. Але тепер він уже вимагає, що б йому подарували палац.

Це відбувається лише тому, що насправді людина не готова прийняти, володіти, правильно використовувати і т. д. те що йому дають.

Даність 2. Всього в світі достатньо і кожен може володіти стільким – скільким дійсно готовий на своєму шляху.

З другої даності випливає, що почуття, які є у людини — недостатності, нещастя, тривожності, неспокою, страху та ін страждання — лише механічні інструменти Всесвіту, що підштовхують людину до дорослості, навчання, розвитку і знаходження оптимального та індивідуального свого власного шляху.

Так, було б, безумовно, чудово, що б ще в дитинстві батьки навчили нас бути щасливими і добре розуміти причини своїх негативних станів. Але цього могли б навчити лише щасливі батьки. А багато хто з наших батьків так і не навчилися цьому головному мистецтва – щасливого життя у злагоді з собою і світом.

І цього нам доводиться вчитися самостійно, долаючи передані батьками негативні установки і стану.

На самому початку, прихильність щастя до володіння матеріальними благами занадто велика і, тому ідея про щастя  проектується на володіння матеріальними цінностями. Пізніше, пройшовши певний шлях, людина спрямовується бажати чогось більш піднесеного, і ідея щастя проектується на володіння якимись духовними переживаннями. Але, ні в тому, ні в іншому немає істинного справжнього стану радості і щастя.

Тому даючи людині, те, про що вона турбується або страждає, ми позбавляємо її частини важливих переживань і зіткнень з самим собою справжнім. Здавалося б, що полегшуючи гостроту її потреб і потреб, ми, по ідеї, робимо її щасливішою. Але в підсумку, в загальній картини світу, виходить, що той, хто дав іншому щось несвоєчасно, дав без запиту, без збалансованого обміну — порушив цінність переживання цього стану людини.

Даність 3. Той, хто дає іншому співчуття, щоб полегшити «страждання», і бажає зробити іншу людину щасливішою, насправді не бачить і не розуміє цінності стану людини.

І таким чином потрапляє в необхідність проживання цього ж стану, щоб зрозуміти всю його цінність і перестати «полегшувати» такі стани інших людей. Я називаю це пасткою співчуття або неправильним співчуттям.

Тобто абсолютно з добрих спонукань полегшити біль і страждання іншої людини, відбувається дія, яка у іншої людини розвиває жадібність, користь і бажання отримувати без щирої готовності мати, і провокує в подальшому вимагати ще більше у того хто давши.

Таким чином, неправильне дарування породжує замість почуття любові і вдячності людей, які впевнені, що не здатні самостійно справлятися зі своїм життям.

Безумовно, співчуття і дарування благ «просто так», рано чи пізно закінчується, і він потрапляє в ситуацію, коли більше не може спонсорувати потребує своєю енергією і подарунками. У того, хто дарує з’являється величезне почуття образи на оточуючих, нестача сил на себе нестача матеріальних та інших благ, які він роздав. Тобто він потрапляє в ситуацію, в якій до недавнього часу був той, хто просив.

Почуття образи в даному випадку виникає, щоб перекрити на деякий час неправильний потік дарування (любові, енергії, серця), так як сама людина не усвідомлює наслідки своїх дій. Адже дає все робить з найбільш світлих прагнень, але не бачить наслідки.

Механізм образи спрацьовує, щоб захистити  від незбалансованого обміну цінностями, навчити цінності власного ресурсу і мудрому підходу до дарування. А недолік енергії і сил, просто наслідки незбалансованих, неправильних відносин.

Через якийсь час людина відновлюється, виходить із ситуації дефіциту, знову приходити в баланс і серце знову відкривається. У цей момент головне зрозуміти принципи співчуття або що таке співчуття насправді, і почати поважати стану людей, в яких вони прибувають. Важливо навчитися гармонійним збалансованим відносинам з іншими людьми.

Збалансовані відносини будуються на принципах поваги, цінності і гармонійного обміну матеріальними і нематеріальними цінностями. У принципах обміну важливо не кількість, а цінність і увагу, вкладене в ті, чім змінюються, а так само усвідомлення, готовність віддати щось рівноцінне з іншого боку.

Про станах

1. Будь-який стан є правильним і гармонійним для людини, яка в ньому знаходиться.

2. Не потрібно думати, «як би мені було погано в цьому стані» або «як биі я впорався з такою ситуацією?». Це жалість, тобто згода з тим, що людина дійсно в несправедливої ситуації. А це вже не довіру вищому Закону.

3. Допомагати можна:

  • Якщо запитують, просять, звертаються.
  • Використовуючи навички, надихати або додавати ясність людині, якій потрібна допомога, самостійно знайте вихід зі своєї ситуації і почати діяти, але не робити нічого за самої людини.
  • Якщо людина, яка попросила, готова до обміну за те що отримає. Обмін може бути матеріальним або не матеріальним.

Про співчуття

Істинне співчуття не бажає нічого полегшити або змінити. Істинне співчуття відбувається від мудрості і бачення, що допомога означає тільки одне — навчитися самому бути щасливим і жити в злагоді і в балансі зі світом. І тоді сам собою знайдеться спосіб надихати інших, щоб бути щасливими.

І замість висновку

Допомагати можна і потрібно:

  • Коли просять і готові реально щось віддати, аби отримати взамін ті, що важливо і потрібно.
  • Коли починають застосовувати і використовувати те, що отримали.
  • Вчасно надихнути, розповісти правильну історію, допомогти знову з надією дивитися вперед і шукати вихід.
  • Вчити яким-небудь важливим, потрібним та корисним навичкам, які в майбутньому допоможуть людині впоратися зі своєю ситуацією.

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.