Авторські статтіЗдоров'я

Як проблеми хребта пов’язані з головними болями

Відчуваючи головний біль, люди звикли прибирати її за допомогою таблетки і забувати про неї до наступного нападу. Проте не завжди такий симптом може бути пов’язаний з мігренню, тиском, зміною погоди і т. д. Часто причиною головного болю може бути хворобу хребта. Наявність такого захворювання як остеохондроз, як правило, відгукується в організмі головним болем. Щоб розібратися в причинах неприємностей з головою, давайте розберемося, як і чому болить голова при шийному остеохондрозі.

Значна частина кровопостачання мозку здійснюється за допомогою сонних артерій. Якщо відбувається їх звуження або спазм — це призводить до головного болю. Однак це ніяк не пов’язано з хребтом.

Друга ж система живлення мозку проходити через хребетні артерії. При шийному остеохондрозі відбувається втрата еластичності міжхребцевих дисків. Тому при поворотах голови вони можуть зміщуватися. Виходить підвивих шийних хребців, які позбавляються своєї хрящової прокладки. У цьому випадку трапляються обмеження хребетних артерій і нервових закінчень. Ці скутості хребта і є основними причинами головного болю.

Які ознаки головного болю при порушеннях хребта?

Зазвичай при наявності такого захворювання як остеохондроз виникає головний біль, яка може характеризуватися наступними симптомами:

 • запаморочення, нудота, блювання;
 • втрата свідомості на короткий період;
 • розлади зору (кольорові кола перед очима, «мушки» і т. д.);
 • безсоння;
 • загальна слабкість;
 • дзвін у вухах;
 • «простріли» в потилиці, лицьовій зоні, небі;
 • зміна поведінки: дратівливість, часта зміна настрою.

Біль може локалізуватися не тільки усередині голови, але також виникають хворобливі відчуття самої шкіри в області потилиці. Часто вона може бути зміщена в ту сторону, де знаходиться защемлена артерія. При різких рухах або просто поворотах голови біль значно посилюється. Іноді запаморочення бувають настільки сильними, що людина може втратити орієнтацію

Головні болі такого генезу може також супроводжуватися підвищеним тиском. Воно найчастіше зумовлене розладами вегетативного характеру, що при шийному остеохондрозі – звичайне явище.

Лікування головного болю при шийному остеохондрозі

Для лікування головного болю при даній патології застосовують:

 • спазмолітичні засоби,
 • знеболюючі препарати,
 • протиблювотні засоби.

Проте вони здатні усунути тільки симптоми, але ніяк не впливають на саму причину виникнення головного болю. Також в цьому випадку можуть призначатися нейропротекторы, які покращують обмінні процеси в головному мозку. Однак це не швидкопомічні препарати, і пити їх необхідно курсом.

Для усунення нервового напруження і заспокійливого ефекту застосовують транквілізатори. Можливе призначення трав’яних настоїв для седативного впливу: пустирник, валеріана, півонія. Також необхідно застосування вітамінів, особливо вітаміну С. Він сприяє насиченню мозку киснем, що може запобігти негативні прояви в майбутньому.

Як профілактична міра виникнення головного болю при шийному остеохондрозі просто необхідний масаж комірцевої зони хребта. Він допоможе поліпшити кровопостачання, не тільки м’язової тканини, але і самого головного мозку, а також зменшити неприємні відчуття, коли болить хребет. Протипоказанням в даному випадку може служити підвищений артеріальний тиск.

Щоб зміцнити м язовий каркас і запобігти появі болю, що виникли із-за обмеження кровоносних судин і нервових закінчень, використовувати фізичні вправи.

Однак комплекс вправ краще розробляти з фахівцем, щоб уникнути неприємних наслідків. Можливе застосування фізіопроцедур, таких як: електросон, фонофорез і т. д. Також дає позитивний ефект застосування остеопатії, за акупунтурі і голковколювання.

Не запускайте хворобу, не захоплюйтеся зняттям больового синдрому, оскільки він має властивість повертатися

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.