Авторські статтіДіаспора

Чехія хоче вводити квоти на робочих мігрантів і видавати термінові візи

Новий законопроект, який уряд планує розглянути 6 червня, дозволить вводити спрощену процедуру працевлаштування та розгляду документів від громадян тієї чи іншої країни. Уряд зможе вирішувати, скільки саме таких робочих мігрантів їм необхідно. Квоти будуть переглядатися щорічно, для їх запровадження або скасування досить постанови уряду.

«Наприклад, ми приймаємо дві тисячі українців у зв’язку з якоюсь позаштатної ситуацією в певній галузі економіки. Іноземець пройде перевірку безпеки та зможе отримати робочу візу. Через рік буде прийнято рішення про її продовження або не продовження», — цитує главу МВС Чехії Любомира Метнара сайт ihned.cz.

Нині схожа (але не ідентична) процедура вже діє у відношенні громадян України і дозволяє чеським фірмам працевлаштувати до 20 тис. осіб на рік. Крім того, за особливою процедурою можна працевлаштувати до 1 тис. філіппінців і монголів.

Законопроект дозволяє припиняти видачу робочих віз громадянам будь-яких держав (крім тих, що входять у ЄС). Все буде залежати від поточної ситуації на чеському ринку праці.

Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Чехії Андрій Бабиш прокоментував в інтерв’ю E15.cz чергове нововведення прописані в законопроекті: «Мова йде про строкову річну робочу візу. Вона дозволить тимчасове працевлаштування іноземців з їх подальшим поверненням на батьківщину. Ця віза покликана реагувати на нестачу тих чи інших фахівців на ринку праці і не є міграційної».

Він додав, що конкретні терміни початку видачі строкових річних віз в даний час невідомі. Законопроект належить оцінити уряду, парламенту і сенату.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.