Авторські статтіЗдоров'я

Як не треба лікувати застуду

Ледве відчувши нездужання, всі ми починаємо пити гаряче молоко, є малинове варення, кутатися в пледи і жменями ковтати аскорбінку. Проте деякі з цих методів зовсім не допомагають організму боротися із застудою, а як раз навпаки.

Чудодійні ліки?

Застудившись, багато насамперед впадають піті розчинні порошки, які за твердженням виробників борються з симптомами застуди. І дійсно, такі диво-засоби відмінно справляються з неприємні проявами хвороби: головним болем, температурою, нежитю. Проте їх дія короткочасно. До того ж порошки зовсім не лікують застуду, а тільки знімають симптоми. Тому захоплюватися ними не варто. Подібні засоби доречні лише в екстрених випадках.

Те ж саме можна сказати і про смоктальних цукерки від кашлю. Так, при їх вживанні на деякий час можна відчути полегшення. Але вірус в організмі, як і раніше буде процвітати і розмножуватися.

Судинозвужувальні краплі, які багато прагнуть скоріше закапати в ніс при перших ознаках нежитю, теж більше шкодять, ніж допомагають. Справа в тому, що з виділеннями наш організм позбавляється від вірусів. А припиняючи цей процес за допомогою крапель, ми, що називається, закорковуємо хвороба всередині. Крім того, практично всі судинозвужувальні препарати викликають сильне звикання.

Температуру збивати не можна!

Помітивши незначне підвищення температури тіла, деякі тут же намагаються збити з допомогою всіляких лікарських препаратів. А тім годиною робити цього не слід. Пити таблетки потрібно тільки тоді, коли ваш градусник показує вище 39. В інших випадках підвищення температури йде тільки на користь. Так наш організм дає знати, що виявивши вірус і вже почав з ним боротися. Адже віруси гинуть саме при високій температури.

Зцілювальний піт

Всім нам з дитинства твердили, що при застуді необхідно пити гарячий чай або молоко, і, натягнувши вовняні шкарпетки на пару з теплим светром, закутатися в ковдру. Тобто для того, щоб хвороба відступила, потрібно як слід пропотіти. Це усталена думка сенсу, звичайно, не позбавлене. Проте всім відомий метод не зовсім хороший. По-перше, палюче пиття тільки дратує і без того запалене горло. Напої повинні бути теплими, але не гарячими. По-друге, вовняні шкарпетки і светр – вороги одужання. Для того щоб температура тіла знизилася, краще надіти легкий од бавовняну піжаму. Організм повинен віддавати тепло, а не маринувати його під численними шарами вовняного кокона.

До речі, всупереч поширеній думці, митися під теплим душем під час хвороби не просто можна, а навіть потрібно. Адже з потім виходять на поверхню шкіри токсини, а їх, звичайно, просто необхідно змивати.

Мед і варення

Мед і малинове варення, часто нудьгуючі в шафі, при застуді відразу знаходять своє застосування. Але насправді ці солодощі можуть значно погіршити стан хворого. Зайва кількість солодкого провокує різкий викид інсуліну в кров, який тягне за собою слабкість і занепад сил. Погодьтеся, що і без того замученому застудою організму ці вияви зовсім не потрібні.

Аскорбінова кислота

«При перших ознаках застуди слід відразу випити кілька аскорбінок, і простуду як рукою зніме», — стверджують досвідчені хворі. І це зрозуміло: вітамін С по праву вважається борцем з різноманітними інфекціями. Однак насправді подібний прийом аскорбінової кислоти не тільки марний, але й небезпечний. По-перше, організм ніколи не засвоїть дозу, більшу за ту, яка йому необхідна. А, по-друге, зловживання аскорбіновою кислотою може призвести до алергії і порушень в печінці. Так що під час хвороби вітамін С краще отримувати зі звичайних продуктів: квашеної капусти або болгарського перцю

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України