Новини

11 вересня відзначали день Усічення голови Іоанна Хрестителя : звичаї та традиції

11 вересня православна церква відзначає велике свято – Усічення голови Іоанна Предтечі. В цей день в храмах йдуть урочисті служби, в пам’ять про мученицьку смерть Івана Предтечі – пророка, що передбачив народження Ісуса, прийди, прийди Христа.

Що не можна робити на Усікновення глави Іоанна Предтечі?

Оскільки в цей день має досить сумну історію, у наших предків сформувався цілий ряд заборон на цей день.

І найголовніше з них – брати в руки що-небудь гостре. Ні різати, ні пиляти сьогодні не можна. В тому числі, не можна нарізати навіть хліб. Найкраще його ламати на шматочки.

Не можна їсти в цей день помідори, кавуни та інші круглі продукти з червоним забарвленням. Вважається, що вони є символом свята.

Подавати до столу щось на блюді теж не можна. У цей день не можна ні їсти молочні продукти, ні м’ясо, ні рибу. Тобто, в цей день дотримується суворий піст. І якщо вам вийде обмежити себе в їжі, то простяться багато гріхів.

Не можна ні співати, ні тим більше танцювати. Вважається, що це прирівнюється до смертного гріха, який зробила свого часу Соломія.

І найголовніше – в цей день не можна їсти борщ! Так-так, наші предки в це свято обходилися і без традиційної страви, і без святкових ласощів. На столі зазвичай була картопля, відварений в мундирі, і хліб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України