Авторські статтіФотогалерея

10 неймовірних фотофактів про Катар

Піщані пустелі, обезголовлення в покарання за чаклунство і тісна дружба з лідерами провідних західних держав – все це про Катар. Але, виявляється, ця країна здатна здивувати і вразити не тільки цим. Що ще цікавого там?

1. Катар – це найбагатша країна в світі

Журнал Global Finance провів дослідження на початку 2017 року, в якому вимірювали ВВП (валовий внутрішній продукт) всіх країн світу. І найбагатшою був визнаний Катар!

Катар є найбільшим у світі виробником зрідженого природного газу, і вони експортують величезну кількість сирої нафти. Однак варто зазначити, що трудящі мігранти, які не отримали статусу громадянина, не вважаються частиною населення при розрахунку ВВП. А кількість їх дуже велика.

2. Мігранти становлять понад 90% населення Катару. І вони там далеко не щасливі

Amnesty International опублікувала звіт в 2016 році, в якому були висвітлені шокуючі умови, з якими стикаються працівники-мігранти в Катарі. Це і робота без вихідних, і конфіскація паспортів, і фізичне насильство з боку роботодавців, і необхідність виплати величезних “комісійних за наймом”.

3. Життя жінки, м яко кажучи, важке

Жінки не можуть бути залучені в політичне життя країни і, як правило, більшість з них є неписьменними. В університетах жіночі кампуси відокремлені від чоловічих.

Аранжовані шлюби ще досить поширені, і жінки в Катарі зазвичай повністю покривають обличчя і тіло після весілля. Туристкам також не рекомендується відкривати тіло під час поїздки в цю країну. Коротше кажучи, Катар – не найкраща країна для жінок. Хоч реформування і мають місце бути, Катару належить дуже довгий шлях, щоб наздогнати цивілізований світ.

4. Перегони на верблюдах неймовірно популярні в Катарі

У Катарі проводитися безліч спортивних турнірів, а особливо популярний в країні футбол. Звичайно, всі з нетерпінням чекають чемпіонату світу з футболу, який пройде в Катарі в 2022 році. Однак справжнім національним видом спорту вважаються перегони на верблюдах. Як би дико це не звучало, аж до 2000-х багато власників верблюдів купували або викрадали хлопчиків і використовували їх як підневільних жокеїв.

Дитина, маленька і легка – ідеальний наїзник для верблюда. Але для дітей бажання власника верблюда виграти будь-якою ціною виходило боком. Мало того, що дитину відривали від сім’ї, так його ще й морили голодом, щоб маленький жокей не набирав вагу. Використання дітей у такому бізнесі викликало гучний суспільний резонанс, і в підсумку маленькі діти були замінені на жокеїв-роботів.

5. Цензура всюди

Уряд блокує інтернет-сайти, зміст яких вважається неприпустимим. Це і сайти з порнографією, сайти знайомств, веб-ресурси гомосексуального змісту. Певною свободою користувалися новинні сайти, хоча головні медіа країни завжди уникали обговорення делікатних тем. Але з тихий пір, як Катар виборов право приймати футбольний чемпіонат світу з футболу в 2022, цензура стала більш жорсткою і всеохоплюючою.

Вже багато років журналісти зазнають утисків за будь-які матеріали, що виставляють в невигідному світлі правлячу еліту Катару або іслам.

6. Політичне напруження між Катаром, ОАЕ, Саудівської Аравією і Бахрейном

Не так давно Об’єднані Арабські Емірати і ряд інших держав затоки звинуватили Катар в пособництві терористам і наданні матеріальної підтримки екстремістським організаціям. Паралельно з такими заявами ОАЕ і підтримують обвинувачення Катару заблокували рух катарських суден і літаків у водному і повітряному просторі своїх держав. З тієї ж причини була закрита межа між Саудівською Аравією і Катаром, що виглядає досить дивно, враховуючи той факт, що саудити, за деякими заявами, також спонсорують тероризм. Громадянам Катару, які проживають у тих Катару країнах, давалося дві доби, щоб повернутися на батьківщину.

7. Захмарні ціни на орендоване житло та нерухомість

Якщо ви плануєте переїхати в Катар і сподіваєтеся на час зняти там недороге житло, подумайте ще раз. Середня ціна знімання однокімнатної квартири в місті просто неймовірна – це 1.933 долара в місяць. За келих пива доведеться викласти понад $10, і при цьому ви отримаєте далеко не найкраще пиво. Але це не дивно, адже розпивання спиртних напоїв там, м яко кажучи, не заохочується.

8. Величезна популярність дайвінгу та підводного плавання

В будь-якому путівнику для шанувальників дайвінгу можна зустріти опис ідеальних місць для дайвінгу, розташованих в Катарі. Узбережжя Перської затоки, зокрема Доха, вважається одним із самих крутих місць для занурення з аквалангом. Любителі підводного життя зможуть побачити тут барракуд, груперів і каракатиць. Любителі підводних пригод отримають задоволення від дослідження останків затоплених кораблів, рифів і спеціально занурених на глибину для задоволення туристів автомобілів і автобусів.

9. Не хвали добро ближнього свого

У культурі Катару існує правило, згідно з яким не прийнято відкрито захоплюватися тим, що є у іншої людини. Якщо ви відкрито висловлюєте похвалу або говорите, що ви в захваті від тієї чи іншої речі, господар цієї речі повинен піднести її вам в дар або замість неї подарувати щось більш цінне. Наприклад, якщо вам дуже подобаються автомобілі Порше, можна стати власником розкішного авто, не витративши на нього ні копійки. Але варто зауважити, що подібні вчинки в Катарі суворо караються. Як і в багатьох мусульманських країнах, де жінка розглядається як власність чоловіка, випадковий флірт з чиєюсь родичкою може закінчитися шлюбом, і станеться це швидше, ніж ви встигнете зрозуміти, що з вами відбувається.

Також у Катарі не прийнято відхиляти запрошення – це вважається ознакою крайньої неповаги або невихованості. Відмова прийти до когось в хату означає ганьбу для родини, і іншого запрошення вже не буде.

10. Усюди бери з собою свого сокола

Всім пасажирам авіаліній Катару дозволено брати з собою на борт соколів, за умови, якщо у птаха є відповідні документи. Соколине полювання і зміст ловчих птахів – давня культурна традиція Катару. У Катарі сокіл вважається символом свободи, мужності, рішучості і наполегливості. Власний сокіл – це знак статусу, і людина в літаку з соколом на руці звичайна справа на бортах Qatar Airways. Однак згідно з правилами, за один рейс не дозволяється перевозити більше шести птахів. Тому, якщо ви зібралися летіти кудись зі своїм соколом, подбайте про квиток для своєї пташки заздалегідь.

Нещодавно, в ЗМІ писали про саудівськогог принца, який викупив в літаку 80 місць для свої 80 соколів, щоб вся перната компанія прибула в пункт призначення в повному складі. Чому б і ні? Може собі дозволити, як кажуть… Але обслуговуючому персоналу того рейсу точно не позаздриш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України