Авторські статтіЗдоров'я

Як на жінку впливає утримання

Статева стриманість у представниць прекрасної статі — не таке вже рідкісне явище. Існує два поширених думки на цю тему. Одне свідчить, що інтимні стосунки жінці просто необхідні. Інше – що особливої ролі в житті жінки вони не грають. Де ж тут істина?

Чому жінки утримуються від інтиму?

Насамперед, це пов’язано з статевим темпераментом. Жінки з сильною статевою конституцією здатні довго обходитися без сексу. Більшість дам володіє середнім темпераментом – їм достатня займатися сексом 2-3 рази в тиждень. При цьому вони вибирають у партнери далеко не кожного зустрічного, їм потрібна комфортна обстановка, попередні ласки та ін. Якщо чоловік не відповідає їх потребам (він не подобається зовні, неохайний, занадто грубо поводиться), то вони можуть відмовитися від інтиму.

Нарешті, жінки зі слабким статевим темпераментом (їх 10% від всієї жіночої половини земної кулі) не надають сексу великого значення. Куди більше задоволення вони отримують від душевної близькості з партнером. Якщо вони не знаходять такого чоловіка, то можуть взагалі не займатися сексом і переносять це спокійно.

У 1998-2001 роках Денис Доннеллі і Елізабет Бурджесс з Державного університету штату Джорджія провели дослідження, в якому взяли участь 60 чоловіків та 22 жінки, які не мали статевих стосунків протягом 6 місяців, хоча хотіли б їх мати. Їх умовно поділили на три групи. В першу увійшли «цнотливі» — люди, які взагалі не мали сексуального досвіду. В другу – ті, хто в минулому мав такий досвід, але в даний час був самотній. У третю – сімейні люди, які не малі в шлюбі статевих відносин.

Опитування показали, що «цнотливі» з підліткового віку страждали низькою самооцінкою і сором’язливістю і не малі в юності романтичних відносин. «Одинаки» зберегли про своєму минулому досвіді погані спогади і їм було складно вступати у відносини з новими партнерами. У «сімейних» в минулому з статевим життям все було нормально, але поступово вона зійшла нанівець, а шукати партнерів на стороні смороду в силу різних причин не бажали.

Шкідливість утримання

Противники статевого утримання стверджують, що незалежно від темпераменту воно шкідливо для всіх без винятку представниць слабкої статі.

Фахівці з американської клініки Мейо експериментальним шляхом з’єднання ясували, що жінки, у яких довго не було інтимних стосунків, погано справляються зі стресами. Причину цього вчені вбачають у тому, що під час сексу виробляються гормони гарного настрою – ендорфіни.

Крім цього, у жінок, що переживали статеве утримання, знижувався імунітет. Справа в тому, заявили автори дослідження, що секс сприяє виробленню стероїдного гормону – дегідроепіандростерон, необхідного для зміцнення імунної системи. Таким чином при відсутності статевого життя зростає ризик деяких захворювань, наприклад, інфекцій сечовивідних шляхів.

Але найголовніше – в організмі виникає гормональний дисбаланс, що веде до порушення обмінних процесів. Жінка починає страждати мігренню, може погладшати, у неї важче проходять синдром ПМС і місячні, порушується робота щитовидної залози, можуть виникнути такі захворювання, як мастопатія, міома матки, а в запущених випадках – і рак.

Негативно впливає утримання і на пам’ять. Вчені з клікніки Мейо з’ясували, що під час статевого акту спостерігається збільшена активність в області гіпокампу, що впливає на довгострокову пам’ять і формування нових нейронних зв’язків у мозку.

Користь утримання

Проте не всі фахівці підтримують ідею про шкоду статевого утримання. Так, видатний американський вчений Герберт Шелтон (1895-1985) в статті «Міф про необхідність сексу» пише: «Я знаю багатьох жінок, молодих і старих, які ведуть абсолютно цнотливу життя і не відчувають себе від цього гірше, ніж заміжні. Деякі з них досягли похилого віку і не страждали нервовими розладами, які, як часто стверджують, що виникають в результаті придушення сексу».

Більшість експертів вважають, що певну користь утримання від статевого життя все ж приносити. Зокрема, жінці не потрібно турбуватися про вагітності, відсутні негативні емоції, пов’язані з невдалими стосунками, вона може приділяти більше уваги своїй кар’єр єрі, творчості, дітям.

Ніхто не стверджує що самотність і відсутність інтиму для жінки – це добре. Але, можливо, це не так страшно, як малюють деякі фахівці. Все індивідуально

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України