Духовне

Глава УГКЦ: «Прошу усіх вас молитися за Українське військо, яке ціною власної крові відстоює наш мир»

Ми сьогодні відчуваємо, що в усіх наших болях і стражданнях ніхто не є самотній, бо є наша Мати, наша Богородиця, яка добре розуміє і знає все те, що ми переживаємо і сьогодні над нами розпростирає свій небесний Покров. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у Києві в монастирі сестер Пресвятої Родини на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цього дня у храмі відбулися дияконські свячення.

Як зазначив проповідник, свято Покрови стало слов’янським, київським святом, бо знаємо, що благовірний князь Ярослав Мудрий посвятив під Покров Пречистої Діви Марії свій народ, свою державу і своє військо.

Блаженніший Святослав розповів, що приїхав з молитви разом з Президентом, з командуванням нашого війська з Собору Святої Софії. «І кілька годин перед тим, стоячи на тому місці, дивлячись на Оранту, я десь міг відчути, що переживав князь Ярослав Мудрий. Зокрема, він бачив велику тривогу свого народу, бо кажуть, що будував цей храм і цю Оранту, дякуючи Господу Богу за перемогу над печенігами. Але у храмі, мабуть, дивлячись на Київську Оранту, під її Покров посвятив свій народ. І свято Покрови стало не тільки церковним, не тільки релігійним, а й національним святом», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Тому, відзначив Глава УГКЦ, сьогодні, в цей день, ми святкуємо День українського війська.

Блаженніший Святослав розповів, що буквально цими днями відбулася зустріч Всеукраїнської ради Церков з дружинами і дітьми наших військовослужбовців, які зараз перебувають у полоні. «Було дуже зворушливо і боляче бачити сльози жінок і матерів, які просили в церковних очільників нашого народу допомоги. Це була молитва заступництва. Ми зі свого боку зробимо все, що можемо. Але Мати, яка найкраще розуміє, що сьогодні переживає українська мати, син якої воює на фронті, або син якої перебуває в полоні, найкраще розуміє сьогодні вона – Богородиця», – вважає Глава Церкви.

Глава Церкви також відзначив, що саме в ці дні, 75 років тому на Волині створилася Українська повстанська армія. «Як армія заступництва, єдиний захист і самооборона нашого народу. Бо оборонятися – це є природнє право кожного народу, кожної людини», – підкреслив проповідник.

Предстоятель пригадав, що коли почалася війна у 2014 році, наша Церква урочисто по цілому світу відновила посвяту Українського народу і Української держави під Покров Пречистої Діви Марії. І сьогодні багато хто може сказати, що вона чуває своїм Покровом над усіма нами.

«Хочу побажати усім нам, з одного боку, навчитися такої глибокої молитви в Богородиці за нашу державу, за наш Український народ. Хочу запросити усіх вас молитися за Українське військо, за наших синів і дочок, які ціною власної крові відстоюють наш мир, нашу свободу і наше майбутнє. Але ми сьогодні молимося з певністю, що жодна наша молитва, жодна праця, жодна сльоза, жодна крапля поту не є даремною. Тому що з нами разом і серед нас молиться сама Мати Божа», – просить задуматися всіх і кожного Глава УГКЦ і запевнив, що так, як колись вистояв наш народ, вистоїмо ми і сьогодні, бо стоїмо сьогодні разом з нею у молитві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.