Авторські статтіЗдоров'я

Чи каші є настільки корисними наскільки прийнялося вважати

З дитинства кожен ранок для нас обов’язково починався з каші. Та й зараз багато їдять її на сніданок. А чи всі каші так вже й корисні для здоров’я?

Манна каша

У радянську епоху манну кашу в обов’язковому порядку давали на сніданок у дитячих садках, лікарнях, таборах, санаторіях… Вважалося, що дітям вона корисна, так як є висококалорійним і поживною стравою. Але останнім часом фахівці засумнівалися в її користь.

Справа в тому, що манна крупа виробляється з внутрішнього шару зерна пшениці і не містить грубої клітковини. Крім того, в ній дуже мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот (триптофану, лізину і метіоніну) не цілком збалансовано. В сутності вона складається лише з чистого крохмалю і невеликої кількості білка. Також, оскільки манка багата простими вуглеводами, вона сприяє ожирінню, протипоказана хворим на цукровий діабет і тім, хто страждає різними шлунково-кишковими розладами. Нешкідливою можна вважати хіба що манну крупу, виготовлену з твердої пшениці.

Пшоняна каша

Білки пшона містять мало незамінних амінокислот. Так, лізину в них удвічі менше, ніж у рисової крупи, і втричі-вчетверо менше, ніж у гречаної. Пшоняна каша не шкідлива, але і не дуже корисна.

Рисова каша

Часто доводиться чути про користь рисової каші. Але в магазинах, як правило, продається білий, шліфований рис, у якому дуже мало вітамінів, корисних елементів і клітковини. Трохи їх навіть у бурому рисі, який ми їмо значно рідше. Рисові каші ефективні хіба що для короткострокових дієт.

Вівсяна каша швидкого приготування

В принципі вівсяна крупа багата мікроелементами, вітамінами і клітковиною. Вона чудово виводить з організму шлаки і токсини, холестерин, корисна при проблемах з ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Але багато хто воліє вживати вранці пластівці дрібного помелу, які просто заливають окропом або теплим молоком. Зараз у продажу є і мюслі – вівсяні пластівці упереміш з різними фруктами, сухофруктами, ягодами і горіхами. Їх дуже зручно готувати, але смороду не містять ніяких цінних компонентів. Зате калорійність у вівсянки з цукром дуже висока.

Якщо хочете оздоровитися – їжте не пластівці швидкого приготування, а звичайний, зварений на води геркулес. Також дуже корисні гречана і перлова каші, які містять безліч життєво важливих речовин!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України