Авторські статтіЗдоров'я

Як депресія руйнує головний мозок

Кожен з нас хоча б раз називав так свій стан, коли насувалася хвиля поганого настрою і повної байдужості до всього. Між тим не всі розуміють реальну загрозу цього страшного діагнозу.

Депресія – це справжній бич сучасного соціуму. Це захворювання руйнує не тільки нашу психіку, але і головний мозок, що призводить до фізичних недуг. Спеціалісти користуються терміном «велике депресивний розлад» (БДР або клінічна депресія). І це не просто страшні слова. В даний час це одна з головних причин, що завдають непоправних каліцтва людей у кожному куточку світу.

Як показує статистика, близько 10% дорослого населення вже стали жертвами цього діагнозу. Депресія нещадна до всіх вікових категорій людей. Задумайтеся. Ви помітили у собі похмурий настрій з самого пробудження, повна байдужість до роботи та будь-яких щоденних клопотів, і навіть спілкування із близькими не приносить колишньої радості? Якщо так, то пора навідатися до фахівця. В наявності всі ознаки клінічної депресії.

А якщо додати до цього наступні кілька симптомів, то потрібно терміново бити тривогу:

  • щоденний занепад сил, причому з самого ранку;
  • постійне почуття провини;
  • низька самооцінка;
  • розсіяна увага;
  • сумніви у діях;
  • постійно хочете спати або, навпаки, не можете заснути;
  • втрата інтересу або радості до улюблених раніше справах і зайняти;
  • тривога;
  • постійні роздуми про смерть або суїцид;
  • зменшення або збільшення ваги більш ніж на 5% за місяць.

А тепер розберемося, як фізично мозок реагує на вплив депресивного розладу.

1.У разі захворювання у віці до 21 року фіксується зменшення об єму головного мозку. Це, у свою чергу, пов’язаність язують з збільшеними на 3% бічними шлуночками (взаємопов’язаних порожнин, заповнених спинномозковою рідиною).

2. В нашому мозку присутня амигдала (ділянка мозку мигдалеподібної форми), яка бере участь у розвитку емоцій. У хворих БДР вона «всихає» і зменшується на 4%, на відміну від життєрадісних людей.

3. Хворі БДР, на відміну від здорових людей, що мають відхилення в обсязі гіпокампу на 11%. Гіпокамп – це частина так званої «нюхового мозку». Він відповідає за обробку пам’яті, відправляючи короткострокову у довготривалу. Крім цього гіпокамп контролює наші рухи, орієнтуючи нас в просторі.

Але є і втішна новина. У разі своєчасного діагностування та лікування симптомів БДР, незворотні зміни в мозку можуть бути запобігти.

Вищевикладена інформація, м яко кажучи, песимістична. Але все це було викладено з однією метою: дуже важливо стежити за своїм моральним станом. Попереджений – значить, озброєний! Усвідомлення перерахованих симптомів і подалі своєчасне звернення до фахівців вбереже Вас від самих негативних наслідків. До того ж, сучасні методи лікування БДР включають не тільки медикаментозні заходи, але і різні когнітивні вправи у вигляді ігор, які розвивають логіку, пам’ять, увагу та концентрацію

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.