Як депресія руйнує головний мозок

Кожен з нас хоча б раз називав так свій стан, коли насувалася хвиля поганого настрою і повної байдужості до всього. Між тим не всі розуміють реальну загрозу цього страшного діагнозу.

Депресія – це справжній бич сучасного соціуму. Це захворювання руйнує не тільки нашу психіку, але і головний мозок, що призводить до фізичних недуг. Спеціалісти користуються терміном «велике депресивний розлад» (БДР або клінічна депресія). І це не просто страшні слова. В даний час це одна з головних причин, що завдають непоправних каліцтва людей у кожному куточку світу.

Як показує статистика, близько 10% дорослого населення вже стали жертвами цього діагнозу. Депресія нещадна до всіх вікових категорій людей. Задумайтеся. Ви помітили у собі похмурий настрій з самого пробудження, повна байдужість до роботи та будь-яких щоденних клопотів, і навіть спілкування із близькими не приносить колишньої радості? Якщо так, то пора навідатися до фахівця. В наявності всі ознаки клінічної депресії.

А якщо додати до цього наступні кілька симптомів, то потрібно терміново бити тривогу:

  • щоденний занепад сил, причому з самого ранку;
  • постійне почуття провини;
  • низька самооцінка;
  • розсіяна увага;
  • сумніви у діях;
  • постійно хочете спати або, навпаки, не можете заснути;
  • втрата інтересу або радості до улюблених раніше справах і зайняти;
  • тривога;
  • постійні роздуми про смерть або суїцид;
  • зменшення або збільшення ваги більш ніж на 5% за місяць.

А тепер розберемося, як фізично мозок реагує на вплив депресивного розладу.

1.У разі захворювання у віці до 21 року фіксується зменшення об єму головного мозку. Це, у свою чергу, пов’язаність язують з збільшеними на 3% бічними шлуночками (взаємопов’язаних порожнин, заповнених спинномозковою рідиною).

2. В нашому мозку присутня амигдала (ділянка мозку мигдалеподібної форми), яка бере участь у розвитку емоцій. У хворих БДР вона «всихає» і зменшується на 4%, на відміну від життєрадісних людей.

3. Хворі БДР, на відміну від здорових людей, що мають відхилення в обсязі гіпокампу на 11%. Гіпокамп – це частина так званої «нюхового мозку». Він відповідає за обробку пам’яті, відправляючи короткострокову у довготривалу. Крім цього гіпокамп контролює наші рухи, орієнтуючи нас в просторі.

Але є і втішна новина. У разі своєчасного діагностування та лікування симптомів БДР, незворотні зміни в мозку можуть бути запобігти.

Вищевикладена інформація, м яко кажучи, песимістична. Але все це було викладено з однією метою: дуже важливо стежити за своїм моральним станом. Попереджений – значить, озброєний! Усвідомлення перерахованих симптомів і подалі своєчасне звернення до фахівців вбереже Вас від самих негативних наслідків. До того ж, сучасні методи лікування БДР включають не тільки медикаментозні заходи, але і різні когнітивні вправи у вигляді ігор, які розвивають логіку, пам’ять, увагу та концентрацію

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh