Будь то в омлеті, варені або смажені, яйця здаються більш здоровою їжею, ніж, наприклад, млинці або миска солодких пластівців.
Але якщо є яйця багато разів в тиждень, то виникає питання — чи так це корисно і як багато яєць можна їсти, не побоюючись за своє здоров’я?
На щастя, дієтологи сходяться в тому, що є в тиждень до 10 яєць абсолютно нормально. Жодна складова яєць не угробити ваше здоров’я, якщо навіть з’їсти трохи більше норми. Але якщо додати пару скибочок сиру і шинки в яєчню або омлет солодким, блюдо зовсім непомітно додасть в калоріях. А крім того, не варто забувати, що кипляче на сковорідці масло далеко не так нешкідливий, як здається.
Також варто пам ” ятати: у яєчному жовтку є певні живильні речовини, які ви не отримаєте, якщо будете просто є яєчні білки в надії «компенсувати» ці самі сир і шинку. Всі жиророзчинні вітаміни знаходяться у жовтку, тому, якщо ви заберете його, ви справді уріжете кількість жиру, але приберете багато поживної цінності.
Суть, за словами дієтологів, полягає в тому, що правильне кількість яєць повністю залежить від іншої частини вашого раціону. В одному великому яйці міститься близько 80 калорій, п’ять грамів жиру і шість грамів білка. Отже, якщо ви вже отримуєте багато білка і жирів з інших страв, щодня їсти омлет з 5 яєць на сніданок — далеко не найкраща ідея. Але якщо ви знаєте, що будете весь день на ногах, і не знаєте, коли отримаєте ваш наступний джерело білка, можете розбити в сковорідку ще одне яйце.
Але є і зворотна сторона питання — наскільки безпечні ті яйця, які ми бачимо на прилавках магазинів? Все-таки рекомендується купувати яйця в різних фермерських крамницях, так як магазинні яйця можуть бути повні непотрібних організму гормонів. Але і йти на ринок теж не варто — яйця в фермерських та їм подібних магазинах, як і в звичайному супермаркеті, піддаються правильної термічній обробці, яка зводить до нуля ймовірність отримання сальмонели, яка, як відомо, потрапляє в яйця саме з їх шкаралупи, на яку вірус потрапляє з курячого посліду. Термічна обробка проводитися без використання хімікатів, але все одне не використовується перед попаданням яєць на прилавки ринку