Авторські статтіЗдоров'я

Чому не можна чіпати руками очі

Блефарит – це запалення частини обличчя, що супроводжується почервонінням і набряком (частіше на обох очах), відчуттям «піску в очах», сверблячкою, болем, чутливістю до світла, освітою «лусочок» біля основи вій, нагноєнням. Річ це досить неприємна як для хворого, так і для оточуючих.

Блефарит — одне із самих «популярних» офтальмологічних захворювань. Приблизно 30% з нас стикаються з цим захворювання. Найчастіше це підлітки, але захворіти блефаритом може і людина дорослого віку.

Зазвичай захворювання розвивається гостро і триває не більше тижня. Але може з більшою або меншою інтенсивністю тривати місяцями.

Причини виникнення

По причині виникнення блефарит буває:

Інфекційний. Його причиною є попадання в око вірусів, бактерій, паразитів, грибкової інфекції і вплив інших зовнішніх факторів. Вісь чому так важливо дотримувати всі правила поводження з контактними лінзами, не язиком очі руками, дотримуватися рекомендацій лікарів щодо гігієни очей і підтримувати свій імунітет.

Неінфекційний. Річ набагато більш серйозна. Він є сигналом про будь-які збої в організмі, таких як: захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет, анемія, туберкульоз, хронічні запальні захворювання, імунодефіцит, дисбактеріоз, а також надмірні навантаження на очі (пов’язані, наприклад, з трудовою діяльністю), в окремих випадках, пухлина ока.

Тому не варто дивуватися, якщо окуліст відправить вас, наприклад, до гастроентеролога.

Слід зазначити, що часто причиною запалення століття може бути комплекс факторів, як інфекційного, так і системного походження.

Симптоми і перебіг хвороби

З симптомів, перебігу хвороби і способів лікування блефарит поділяється на сім основних видів:

  1. Простий (лускатий) блефарит. Протікає з почервонінням століття і набряком. Шкіра біля вій сильно лущиться.
  2. Виразковий блефарит. Найбільш часто ця форма пов’язана з хронічним стафілококових поразкою і «прокидається», коли дає збій наш імунітет. Запалення локалізується головним чином у волосяних цибулинах з утворенням між ними ранок. Хвороба протікає довго і тягне за собою повне випадання вій або неправильний їх зростання в подальшому.
  3. Себорейний блефарит. Відносно легка форма захворювання. Виникає при вже наявному себорейному дерматиті (лупи) з локалізацією основного процесу у волосяній частині голови, в тому числі і в області брів. У деяких випадках, судити про наявність блефариту можна тільки постійно з’єднання є дрібним тонким лусках сірого кольору у краї повік з легким сальним поглядом. Видалення лусочок не несе під собою утворення виразок. Шкіра під лусочками може бути злегка червоною. Себорейний блефарит не заразний.
  4. Мейбомиевый блефарит. Одним з характерних в таких випадках ознак є білі виділення при здавлюванні краї повік між пальцями. Це порушення мейобиевых залоз очі, що відповідають за формування слізної плівки (звідси відчуття сухості в очах).
  5. Розацеа блефарит. При ньому в шкірі повік утворюються маленькі бульки сіро-рожевого кольору, заповнені рідиною або повітрям. Захворювання супроводжується угревыми висипаннями на обличчі.
  6. Кліщовий (демодекозний) блефарит. Діагностується при виявленні кліщів під час мікроскопічного дослідження коренів вій.
  7. Алергічний блефарит. Виникає, як реакція на підвищену чутливість до нетоксическим для більшості людей речовин: лікарські речовини, парфумерні та косметичні вироби, пил, пух, пил і т. д.

Лікування

Якщо ви підозрюєте, що вас відвідав цей недуга, не намагайтеся боротися з ним самостійно: діагностувати блефарит і визначити його причину може тільки лікар-офтальмолог. Лікування блефарита – довгий процес, пов’язаний з цілим комплексом заходів. Він полягає у ретельній гігієні очей і повік, своєчасного прийому призначених лікарських препаратів (протимікробні та протипаразитарні краплі і мазі), гімнастики для очей, вітамінотерапії, коригування системи живлення і лікування супровідних захворювань.

Щоб блефарит не повернувся до вас знову, важливо дотримуватися графіка прийому ліків і інших лікарських рекомендацій, так що запасіться терпінням і бережіть імунітет!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України