Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 листопада, у день пам’яті священомучеників Галактіона й Епістими, ввів владику Йосафата (Мощича) на престол Правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії.
Історична подія відбулася в Катедральному соборі єпархії Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях під час Архієрейської Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав.
Співслужили з Главою Церкви Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), владика Михайло (Бубній), Одеський екзарх УГКЦ, владика Василь (Івасюк), владика Тарас (Сеньків) та представник Римо-Католицької єпископської конференції Румунії владика Петру з міста Яссе.
У своїй проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що слухаючи сьогоднішнє Євангеліє мені постає перед очима історія Української Греко-Католицької Церкви на Буковині. Особливо у Чернівцях… «Можливо, у найтяжчих часах, коли ніхто не хотів приймати Бога до свого серця, коли нам забороняли вільно сповідувати свою віру, ми тоді, мабуть, найбільше чули, що Бог є близько. Тим осердям, де справді в часи підпілля горіли людські серця вірою, тим середовищем проповіді Христового Євангелія, де ми вперше почули слово «Ісус», перейняли віру в Богу, була наша сім’я, наша родина, наша хата», – сказав проповідник.
У часи переслідування, вважає духовний лідер греко-католиків, зокрема тут, у Чернівцях, саме домашня церква стала катедрою, стала осердям проповіді Божого слова. «Мені так приємно було сьогодні зустріти на порозі храму людей, які нам зберегли віру і передали своїм нащадкам. Вони були благовісниками, проповідниками Божого Слова», – зазначив Архієрей.
Глава Церкви згадав присутнього в храмі владику Тараса (Сеньківа), який в часи воскресіння нашої Церкви першим прийшов до цього храму. Спершу отець молився на порозі цього храму і його приймали люди у свій дім… Пізніше таки відкрив двері цього храму і першим греко-католицьким священиком, який, після гонінь і закриття церкви, відслужив першу Літургію.
Блаженніший Святослав пригадав, що востаннє мав нагоду бути в цьому храмі в грудні 1993 року, коли продовжувачем духовної справи тут був блаженної пам’яті отець Михайло Косило. «Я тоді приїхав був з групою семінаристів зі Львова. – розповів Глава УГКЦ. – Повірте мені, цей храм тоді по-іншому виглядав. Не було ні іконостасу, ні золотих ікон, не було навіть доброї штукатурки. Але були гарячі серця, які горнулися до церкви, слухали Боже Слово і ним жили. І ми тут бачили дивні знаки приступності Царства Божого між нами, які проповідували тоді наші священики. Бачили, як Господь Бог торкає тут людину, як Він оздоровляє її на душі, і на тілі».
«Чи це не є знак приступності Царства небесного цей величавий красивий собор і цей історичний момент?! Перетворення його на осідок вперше в історії Чернівецького єпископа нашої Церкви. Ми бачимо, як Господь Бог у своїй силі і владі діє тут на Буковині серед нас. Нехай Йому за це буде благословення», – сказав Глава УГКЦ.
За його словами, ми сьогодні стали свідками впровадження в уряд єпископа. Ми називаємо це обряд інтронізації. Ми бачили, як урочисто Глава Церкви посадив на трон нового єпископа. «Наша Церква ніколи не була державною Церквою, не мала інструментів гноблення. Її єдиним захистом, єдиною опорою, єдиною сило і єдиною владою був Господь Бог, живий Христос, померлий і воскреслий навіть у тілі нашої Церкви. Владико Йосафате, Він є вашим єдиним багатством!», – звернувся Глава Церкви до новопризначеного єпископа, а також додав: «І побачите, щедрість буковинців перевершує людські уявлення. Довіртеся і цілковито віддайтеся Божій волі, Його промислу і щедрості людей, які люблять Бога. І в ім’я Боже готові здвигати не тільки храми, відновляти наш спадок, але й готові бути проповідниками доброї новини в Україні, яка часто страждає від браку добрих новин».
«У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що Він є реально присутній між нами і продовжує проповідь свого Євангелія серед нас і через нас нашому Божому людові. Нехай Він буде благословенний, нехай Царство Боже на землі шириться через наше християнське свідчення і наше життя. А Мати Божа, успінню якій посвячено цей храм нехай буде нашою провідницею на проповіді Христового Євангелія», – сказав Блаженніший Святослав.
Насамкінець Предстоятель подякував владикам, вірним та священикам, які роками розбудовували Церкву на Буковині.