Папа Франциск вручив цьогорічні Премії Ратцінґера

«Йозеф Ратцінґер й надалі залишається вчителем та співрозмовником-приятелем усіх тих, які розвивають дар розуму, щоб відповісти на людське покликання шукання істини», – сказав Папа Франциск під час церемонії вручення «Премії Ратцінґера» цьогорічним лауреатам, яка відбулася в суботу 18 листопада 2017 року, в Апостольському палаці у Ватикані.

Пригадаємо, що відповідаючи на запити, висловлені численними вченими, створити структуру, завданням якої було б поширювати та досліджувати праці професора Йозефа Ратцінґера, Папа Венедикт XVI 2010 року створив «Ватиканську Фундацію Йозефа Ратцінґера – Венедикта XVI». Її завдання описані в 2 параграфі статуту, а саме: сприяти пізнаванню та вивченню богослов’я, організовувати та проводити конгреси високого наукового та культурного рівня, преміювати науковців, які відзначилися особливим заслугами. Ця фундація встановила премію, яку журналісти називають «Нобелівською премією» в богослов’ї.

Лауреатами вже сьомого з черги нагородження стали німецький лютеранський богослов Теодор Дітер, німецький католицький священик-богослов Карл-Гайнц Менке та естонський православний мирянин композитор Арво Пярт. Їх представлення відбулося під час брифінгу у вересні за участю о. Федеріко Ломбарді, ТІ, що очолює «Ватиканську Фундацію Йозефа Ратцінґера – Венедикта XVI».

Вітаючи провід фундації, конкурсне наукове журі та лауреатів, Папа Франциск скерував думку до свого попередника. «Його молитва й стримана присутність супроводжують нас на нашому спільному шляху; його твори та навчання й надалі залишаються живою та цінною спадщиною для Церкви і для нашого служіння», – сказав він, заохочуючи фундацію не лише вивчати й поглиблювати цю спадщину, але також у дусі Йозефа Ратцінгера й надалі продовжувати богословські пошуки «в нових ділянках, в яких сучасна культура спонукає віру до діалогу».

«Людський дух завжди має невідкладну й життєву потребу в цьому діалозі: його потребує віра, яка стає абстрактною, якщо не вкорінюється в часі, його потребує розум, який стає нелюдяним, якщо не підноситься до Трансцендентного», – наголосив Святіший Отець.

За словами Папи Франциска, Йозеф Ратцінґер і надалі залишається «вчителем та співрозмовником-приятелем» тих, які здійснюють людське покликання шукати істину. Коли блаженний Павло VI покликав його до єпископського служіння, він обрав собі гасло “Cooperatores veritatis” (Співробітники істини), й ці слова є вираженням «усього сенсу його богословської спадщини та служіння».

«Радію з приводу того, що видатні постаті, нагороджені сьогодні премією, походять із трьох християнських конфесій, між якими – лютеранська, з якою ми протягом цього року переживати особливо важливі моменти зустрічі на спільному шляху. Христова істина не призначена для солістів, вона є симфонічною, тобто, вимагає покірної співпраці та гармонійного взаємоподілу. Спільне її шукання, вивчення, споглядання та впровадження в життя в любові рішуче притягатиме нас до повного сопричастя між нами: таким чином, істина стає живим джерелом дедалі тісніших зв’язків любові», – вів далі Папа, додаючи:

«Я з радістю прийняв ідею поширити горизонти премії, щоб включити до неї, крім богослов’я і пов’язаних наук, також і мистецтво. Це розширення добре відповідає баченню Венедикта XVI, який неодноразово зворушливо говорив нам про красу, як упривілейований шлях для того, щоб відкритися на трансцендентність та зустріти Бога».

Теодор Дітер, який народився 1951 року, очолює Інститут Екуменічних Пошуків у Страсбурзі. Він активно заанґажований в екуменічному діалозі та відіграв важливу роль в приготування «Спільної декларації щодо доктрини про оправдання». У 2012 року доповідав про лютерансько-католицький діалог під час зустрічі «Наукового гуртка Ратцінґера» у Кастель-Ґандольфо.

Отець Карл-Гайнц Менке, що народився 1950 року, викладав богослов’я на Факультеті католицької теології Боннського університету. Він є дослідником спадщини Йозефа Ратцінґера та членом Міжнародної Богословської Комісії.

Арво Перт, православний естонець, є визнаним на міжнародному рівні композитором сакральної музики. Він є почесним доктором Папського Інституту сакральної музики, членом Папської Ради в справах культури та був учасником виставки «Сяйво істини, краса любові», організованої з нагоди 60-річчя священства Папи Венедикта XVI, виконавши твір «Отче наш». Цей же твір прозвучав також під час цьогорічного вручення «Премії Ратцінґера».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh