Хвороба молодих: як розпізнати перші ознаки розсіяного склерозу?

Життя в постійному поспіху і стресі привчила більшість людей не звертає уваги на дрібні проблеми зі здоровям. Ми звикли миритися з головним болем, сонливістю і стомлюваністю.

Адже іноді саме незначні збої в роботі організму можуть бути симптомом вкрай серйозного захворювання. Наприклад, розсіяного склерозу.

Як розпізнати його на ранній стадії і що робити, якщо ви запідозрили у себе цю хворобу?

Розсіяний склероз часто плутають з порушенням пам’яті, властивим літнім людям. Насправді ж, до проблем з пам ” яттю ця недуга не має відношення, як і до літньому віку.

Розсіяний склероз – захворювання молодих людей, перші ознаки якого з’являються вже в середньому близько 30 років. Ключовими проявами хвороби є рухові порушення, що в підсумку приводить пацієнта до інвалідного крісла.

Тільки своєчасно поставлений діагноз і правильно підібрана терапія можуть дати людині з розсіяним склерозом можливість повноцінно жити, незважаючи на наявність захворювання.

Що таке розсіяний склероз?

Розсіяний склероз називають хронічне захворювання, що вражає центральну нервову систему, при якому в головному і спинному мозку з’являються вогнища запалення. В результаті цього гинуть нервові клітини, що призводить до різноманітної неврологічної симптоматики: порушення балансу і координації, ускладнень при ходьбі, раптового погіршення зору, стомлюваності, втрати чутливості, оніміння кінцівок.

Як розпізнати розсіяний склероз на ранній стадії?

Підвищена втомлюваність, запаморочення та головний біль, двоїння в очах, оніміння в руках або ногах, незначні зміни ходи — на всі ці ознаки звичайна людина часто не звертає уваги, пов’язуючи їх з авітамінозом, стреса, метеочутливість. І тому надовго відкладають похід до лікаря, займаються самолікуванням або зовсім ігнорують.

Проте варто пам ” ятати, що такі прояви можуть бути першими ознаками розсіяного склерозу.

Відсутність правильного діагнозу і вчасно призначеного лікування може призвести до того, що згодом людина втратить працездатність, навички самообслуговування і в перспективи може опинитися в інвалідному кріслі.

Чи можна вилікувати розсіяний склероз?

На жаль, наука ще не знайшла ліки, які могли б позбавити людство від цієї недуги. Однак за останні роки наукове співтовариство зробило крок далеко вперед у боротьбі з розсіяним склерозом, запровадивши різноманітні інноваційні засоби, що дозволяють значно сповільнити прогресування захворювання.

Перше і головне, що потрібно робити, щоб максимально убезпечити себе: стежити за змінами стану здоров’я і вчасно звертатися до лікаря!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh