Життя в постійному поспіху і стресі привчила більшість людей не звертає уваги на дрібні проблеми зі здоровям. Ми звикли миритися з головним болем, сонливістю і стомлюваністю.
Адже іноді саме незначні збої в роботі організму можуть бути симптомом вкрай серйозного захворювання. Наприклад, розсіяного склерозу.
Як розпізнати його на ранній стадії і що робити, якщо ви запідозрили у себе цю хворобу?
Розсіяний склероз часто плутають з порушенням пам’яті, властивим літнім людям. Насправді ж, до проблем з пам ” яттю ця недуга не має відношення, як і до літньому віку.
Розсіяний склероз – захворювання молодих людей, перші ознаки якого з’являються вже в середньому близько 30 років. Ключовими проявами хвороби є рухові порушення, що в підсумку приводить пацієнта до інвалідного крісла.
Тільки своєчасно поставлений діагноз і правильно підібрана терапія можуть дати людині з розсіяним склерозом можливість повноцінно жити, незважаючи на наявність захворювання.
Що таке розсіяний склероз?
Розсіяний склероз називають хронічне захворювання, що вражає центральну нервову систему, при якому в головному і спинному мозку з’являються вогнища запалення. В результаті цього гинуть нервові клітини, що призводить до різноманітної неврологічної симптоматики: порушення балансу і координації, ускладнень при ходьбі, раптового погіршення зору, стомлюваності, втрати чутливості, оніміння кінцівок.
Як розпізнати розсіяний склероз на ранній стадії?
Підвищена втомлюваність, запаморочення та головний біль, двоїння в очах, оніміння в руках або ногах, незначні зміни ходи — на всі ці ознаки звичайна людина часто не звертає уваги, пов’язуючи їх з авітамінозом, стреса, метеочутливість. І тому надовго відкладають похід до лікаря, займаються самолікуванням або зовсім ігнорують.
Проте варто пам ” ятати, що такі прояви можуть бути першими ознаками розсіяного склерозу.
Відсутність правильного діагнозу і вчасно призначеного лікування може призвести до того, що згодом людина втратить працездатність, навички самообслуговування і в перспективи може опинитися в інвалідному кріслі.
Чи можна вилікувати розсіяний склероз?
На жаль, наука ще не знайшла ліки, які могли б позбавити людство від цієї недуги. Однак за останні роки наукове співтовариство зробило крок далеко вперед у боротьбі з розсіяним склерозом, запровадивши різноманітні інноваційні засоби, що дозволяють значно сповільнити прогресування захворювання.
Перше і головне, що потрібно робити, щоб максимально убезпечити себе: стежити за змінами стану здоров’я і вчасно звертатися до лікаря!