Авторські статтіТехно

Лазер знищуватиме безпілотники на відстані 3 кілометрів

Німецька оборонна компанія MBDA розробляє бойовий лазер, який зможе збивати безпілотники на відстані до трьох кілометрів.

Раніше компанія MBDA випробувала лазерну установку потужністю 20 кіловат, яка успішно знищила крихітний дрон на відстані 500 метрів, витративши на це 3,39 секунди.

У модернізованій установці використані чотири лазера потужністю по десять кіловат, промені яких фокусуються за допомогою системи дзеркал. Коефіцієнт корисної дії одного лазера становить близько 30%, але завдяки модульному принципу можна збирати і більш потужні установки.

Інженери MBDA визнали оптимальним використання від чотирьох до шести лазерних модулів в установці, що дозволить зберегти невеликі габарити. Компанія також планує розробити самохідну лазерну установку зі змінною потужністю від 5 до 20 кіловат.

Як і французький безпілотник-винищувач, бойовий лазер може знадобитися для захисту значущих об’єктів від стороннього спостереження з повітря. Розробка і випробування установки проводяться за фінансової підтримки Міністерства оборони Німеччини.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України