Поради

Хочете бути більш впевненими в собі? Тоді перестаньте говорити ці 7 слів

Ваші слова багато говорять про вас

Впевненість – поняття недвозначне. Вона або є, або її немає. Це, швидше, питання практики – щось таке, що ви самі собі створюєте, а потім постійно розвиваєте.

Це дуже важливо, адже якщо ви в силу якихось причин втратили впевненість у собі, то точно так само можна її повернути. Все залежить від наявності у вас мислення, спрямованого на зростання, а не статичного світогляду. Перше змінює людину зсередини.

Одним із способів розвинути впевненість у собі є правильна мова. Нижче наведено кілька слів, від яких варто відмовитися, якщо хочете дати своїй впевненості потужний поштовх:

1. Спробую

Приклад: «Я спробую зробити це до наступної зустрічі». У даному контексті «спробую» означає «Я не хочу цього робити, але кажу зараз зворотне, щоб ви на мене не злились».

Люди, які звикли догоджати іншим, кажуть «спробую» замість «ні». Впевнені ж особистості так не роблять. Пропонуємо використати пораду майстра Йоди: «Або роби, або не роби. Намагатися не потрібно».

2. Можливо

«Ти зможеш зробити це до до п’ятниці?»

Почувши таке запитання, в кожній людині прокидається внутрішній аналітик. Ми згадуємо все те, що повинні зробити, і чи є у нас вільний час на виконання додаткового проектом. Як ні парадоксально, але якщо вам не вистачає впевненості в собі, ви не можете відповісти відмовою. Як правило, ви говорите «можливо…» в надії на те, що тон вашого голосу змусить людину від вас відстати.

Впевнена в собі людина скаже просто «немає». Крім того, він може додати: «Але я міг би зробити це до наступної середи». Однак він не скаже «можливо», якщо не збирається встигнути до запропонованого терміну.

3. Не можу

Приклад: «Я не можу цього зробити».

Справа не в тому, що впевнені люди ніколи не помиляються. Навпаки. Вони готові ризикувати, бо знають – якщо у них нічого не вийде, вони все одне впораються з невдачею. Такі особистості стають на коліна, а потім знову піднімаються.

Таким чином, фраза «Я не можу цього зробити» перетворюється в «Це ризиковано, але я вірю в успіх. А якщо нічого не вийде, ми підтримаємо один одного».

4. Сам

Говорячи про чиюсь підтримку, впевнені в собі люди не вживають слово «сам» в контексті «В цій справі я сам по собі». Самотній вовк не може бути по-справжньому впевненим у собі. Впевненість виходить із знання, що ви є частиною чогось більшого, будь то робоча група, сім’я або ваш соціальний коло спілкування.

Самотність і ізоляція породжують страх і тривожність, і впевнені в собі люди це знають. Якщо вони почувають себе самотніми, то знають, як себе заспокоїти, а це передбачає, в тому числі, пошуки нових контактів і допомоги. Нехай в дитинстві їх цьому ніхто не вчив, але вони самі розвинули в собі таке вміння. Цей навик закладає основу цієї впевненості в собі.

5. Ніколи

«Це ніколи не спрацює».

Впевненість тісно пов’язана з креативністю. Це усвідомлення того факту, що ви здатні генерувати ідеї, будучи відкритими для нових можливостей і готові покладатися на це, навіть якщо відповіді ще немає.

Так фраза «Це ніколи не спрацює» перетворюється в пропозицію: «Тут потрібен творчий підхід. Хто за те, щоб провести мозковий штурм?»

6. Їм…

Вербальні вставки «їм», «ох» та інше – це слова-заповнювачі. Часто вони говорять про бажання людини виглядати тим, хто знає, про що казати.

Але упевнені в собі люди не бояться зробити паузу і перевести подих, перш ніж почати діяти. Вони скажуть щось на подобі «Дай мені хвилинку подумати», після чого через якийсь час обов’язково поділяться своїми міркуваннями. Вони не відчувають необхідності цю хвилину дати відповідь, тому можуть дозволити собі копнути глибше і відповісти щось розумне, а не прикидатися тим, хто просто хоче виглядати розумним.

7. Розумієте?

Закінчувати кожне речення питанням «Розумієте?» це поширений спосіб убезпечити себе, отримавши згоду співрозмовника. Але впевненість зовсім не вимагає, щоб з вами постійно всі погоджувалися.

Хорошою альтернативою позбутися від цієї звички стані практика закінчувати свою промову, поділившись власною точкою зору або думкою. А після цього вже можете спокійно запитати: «А що думаєте з цього приводу ви?»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України